Selt prognozuje dwucyfrowe wzrosty w tym roku

Red.: PG |Data publikacji: 2021-06-17

Selt, producent osłon przeciwsłonecznych z siedzibą w Opolu, 2020 rok mógł zaliczyć do bardzo udanych pod względem handlowym. W tym sezonie firma również oczekuje sporych wzrostów.

Rok 2020 Selt zakończył z przychodami w wysokości niemal 177 mln złotych. Oznaczało to blisko 22-procentowy wzrost względem sezonu 2019, w którym przychody osiągnęły poziom 155 mln zł. Tak dobry wynik udało się uzyskać pomimo odnotowanego spadku w eksporcie – udział sprzedaży zagranicznej wyniósł w 2020 roku 54 proc., gdy rok wcześniej było to 58 proc. Znacznie wzrosło też średnioroczne zatrudnienie w 2020 roku – producent osłon zatrudniał bowiem 403 osoby, gdy w 2019 roku pracowało w Selcie 325 osób.

W tym sezonie Selt prognozuje kolejne wzrosty – firma planuje zwiększyć przychody o 20 proc. na koniec tego sezonu. Zatrudnienie z kolei ma być na poziomie około 500 pracowników. Poziom eksportu szacowany jest na 55 proc.

Firma Selt jest jednym z laureatów ostatniej edycji konkursu StolArchi, w którym praktycy z biur projektowych doceniają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej. Firma zdobyła uznanie jury za wsparcie techniczne, jako przedsiębiorstwo wyznaczające najlepszy standard wsparcia technicznego, dostępności specjalistów, konsultantów, jakości informacji na stronie internetowej, które będą wskazówką dla wytwórców, jak informować o parametrach produktów. Więcej na temat tegorocznych laureatów piszemy TUTAJ.

Selt z dedykowanym serwisem dla architektów Archiselt

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1