Architekci wybrali najlepsze produkty stolarki

Red.: PG |Data publikacji: 2021-04-27

Podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online poznaliśmy nie tylko laureata internetowej części konkursu StolArchi, ale także wybór jury, w którego skład wchodzą praktycy z biur projektowych.

StolArchi to pierwszy konkurs, w którym praktycy z biur projektowych doceniają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej. Na co dzień korzystają oni w swoich projektach z wielu rozwiązań okiennych, czy drzwiowych, więc są w stanie najlepiej docenić zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne poszczególnych wyrobów. Nie bez znaczenia w ich codziennej pracy jest również wsparcie techniczne, na jakie mogą liczyć ze strony producentów stolarki na różnych etapach projektowania budynków. Zwycięzcę czwartej edycji konkursu poznaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online.

Laureatów konkursu ogłosiła Sylwia Melon-Szypulska, z pracowni architektonicznej A1, która po raz kolejny była przewodniczącą konkursowego jury. Nagrody StolArchi 2021 zostały przyznane w trzech kategoriach:

  • Forma – dla produktów o przemyślanej, znakomicie zaprojektowanej i wykonanej formie
  • Funkcja-Innowacja – dla wyrobów przełomowych, jak i ciekawych pomysłów podnoszących walory eksploatacyjne czy montażu.
  • Wsparcie techniczne – dla firmy wyznaczającej najlepszy standard wsparcia technicznego, dostępności specjalistów, konsultantów, jakości informacji na stronie internetowej, które będą wskazówką dla wytwórców, jak informować o parametrach produktów

– Obrady były dłuższe niż zazwyczaj, bo mieliśmy aż 57 zgłoszeń i to naprawdę interesujących. Zaprojektowanie produktu, wytworzenie go i wyprodukowanie w ilości seryjnej a następnie znalezienie dla niego klientów, to już duży sukces. Te 57 produktów to już są sukcesy tych firm – powiedziała Sylwia Melon-Szypulska podczas ogłaszania laureatów.

Które z tych produktów zyskały największe uznanie w oczach konkursowego jury? Oto lista laureatów:

Kategoria Forma

  • Laureat: Yawal – Moreview
  • Wyróżnienie: Akant – Screen Hema Zip

Kategoria Funkcja-Innowacja

  • Laureat: Sun Winner – Roleta zewnętrzna WIN SCREEN – ZIP
  • Wyróżnienie: Aluprof – system okienno-drzwiowy MB-79N

Kategoria Wsparcie techniczne

  • Laureat: Selt

Zwycięzcom konkursu StolArchi 2021 serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy, że w trzeciej edycji konkursu, która została rozstrzygnięta na łamach naszego miesięcznika w maju 2020 r. w kategorii „Forma” największe uznanie architektów zdobył system Aluprof MB Skyline. Z kolei kategoria „Funkcja-Innowacja” wyłoniła cztery równorzędne wyróżnienia, ponieważ głosy jury rozłożyły się niemalże równo. Były to: filtr antysmogowy Nova Air firmy Brookvent, napęd DTN 80 firmy GU, okno Future Energy Line firmy Petecki oraz system TM 82W HI, firmy Yawal. W kategorii „Wsparcie techniczne” zwycięzcą okazała się firma Velux.

 

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1