Selena: zmiana na fotelu prezesa

Red.: PG |Data publikacji: 2021-02-16

Krzysztof Domarecki, założyciel Seleny oraz jej prezes w latach 1999-2011 oraz 2019-obecnie z dniem 1 marca 2021 r. zostanie zastąpiony na tym stanowisku przez Jacka Michalaka, dotychczasowego członka zarządu ds. finansowych.

Jacek Michalak, z dniem 1 marca 2021 r. obejmie funkcję prezesa Grupy Selena

Jacek Michalak został powołany na stanowisko prezesa Grupy Selena przez radę nadzorczą. Z Grupą Selena jest związany od lipca 2019 r. Do tej pory pełnił funkcję członka zarządu ds. finansowych, na którą został powołany w czerwcu 2019 r. Był odpowiedzialny za strategię finansową grupy i poprawę efektywności. 

Jacek Michalak, przyszły prezes Grupy Selena:

Zamierzam kontynuować realizację strategii rozwoju Grupy Selena, która w ostatnich latach przynosi dobre rezultaty. Jesteśmy firmą o globalnej skali działania i umiejętnie łączymy eksport na ponad 100 rynków na całym świecie. Szukamy możliwości dalszej ekspansji. Planujemy strategicznie i nasze plany akwizycyjne obejmują kilka najbliższych lat. To długotrwały proces, jednak jeszcze w 2021 roku chcielibyśmy sfinalizować pierwsze transakcje.

Nowy prezes Seleny będzie odpowiedzialny za realizację strategii Grupy w 35 spółkach w 18 krajach na świecie.

Jacek Michalak, przyszły prezes Grupy Selena:

W Grupie Selena mamy szansę rozwijać produkty od insightu konsumenckiego, poprzez badania i rozwój w naszych centrach R&D, po ich wdrożenie i dystrybucję. Wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów na rynek to jeden z priorytetów naszej strategii biznesowej. Kreujemy ambitne i satysfakcjonujące środowisko pracy, stwarzając możliwości rozwoju. Za sukcesami Seleny stoi globalny, zaangażowany zespół.
Jacek Michalak  jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. W czasie kariery zawodowej odbywał szkolenia i kursy w europejskich uczelniach biznesowych, takich jak: INSEAD, IMD, ESADE. Wcześniej współpracował z Huhtamaki Lead Poland, PepsiCo, Wedel S.A., PepsiCo Frito Lay, Carlsberg Poland, Carlsberg UK, Petrolot i ZT „Kruszwica”, gdzie nadzorował procesy z obszaru zarządzania i finansów.

Jak zapowiedziała Selena, Krzysztof Domarecki, założyciel, większościowy akcjonariusz i dotychczasowy prezes Seleny nadal będzie wspierał Grupę w kierunkach strategicznych.

Krzysztof Domarecki, ustępujący prezes Seleny:

Grupa Selena znajduje się w stabilnej sytuacji – firmie udało się osiągnąć dobre wyniki mimo trudnego roku 2020. To zasługa całego zarządu, któremu chcę serdecznie podziękować za efektywną współpracę w trakcie ostatnich dwóch lat. Wspólnie realizowaliśmy strategiczne cele, stawiając na innowacyjność, zrównoważony rozwój i współpracę z użytkownikiem. Zarząd pod przewodnictwem Jacka Michalaka będzie kontynuował założone plany.

Obecnie zarząd spółki, na czele którego stanie Jacek Michalak, liczy cztery osoby. Obok prezesa, w jego skład wchodzą: Sławomir Majchrowski, wiceprezes zarządu ds. handlowych, Christian Dölle, wiceprezes zarządu
ds. marketingu oraz Marek Tomanek, członek zarządu ds. operacyjnych.

Grupa Selena przy okazji niedawnej wizyty przedstawicieli rządu informowała o tym, że skorzystała z pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Dzięki tym środkom łatwiej było utrzymać ponad 600 stanowisk pracy. Pisaliśmy o tym więcej TUTAJ.

 

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1