Selena przechodzi pandemię ze wsparciem rządowym

Red.: MR |Data publikacji: 2021-02-01

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę chemii budowlanej w Dzierżoniowie, należącą do Grupy Selena. Wizyta była okazją do rozmowy na temat wsparcia przedsiębiorców w czasach pandemii.

Delegacja przedstawicieli polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła fabrykę Libra,  Jest to zakład działający na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, należący do Grupy Selena. Wśród gości byli także wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa i wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. Rolę gospodarza w fabryce pełnił Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Seleny.

Szef Seleny przyznał, że jego firma skorzystała z pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Dzięki tym środkom łatwiej było utrzymać ponad 600 stanowisk pracy. Premier Morawiecki poinformował, że na wsparcie przedsiębiorców zostało już przyznane 175 mld zł. Te środki pomogły w całym kraju na utrzymanie 5 mln miejsc pracy.

Mateusz Morawiecki wraz z delegacją zwiedził fabrykę Libry i poznał produkty, jakie są tu wytwarzane. Libra jest jednym z dwóch europejskich zakładów Seleny, w których wytwarzane są kleje i uszczelniacze, sprzedawane na rynkach europejskich oraz do Kataru, Korei Południowej i Indii. To kolejny raz w ostatnich miesiącach, gdy do fabryki Seleny przybywa przedstawiciel rządu polskiego. W czerwcu zakład odwiedziła Marena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1