Selena przez koronawirusa wstrzymuje produkcję

Red.: PG |Data publikacji: 2020-01-31

Selena, producent chemii budowlanej z Wrocławia wstrzymuje produkcję w chińskich oddziałach z powodu szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Działalność Seleny ma charakter globalny, więc firmę dotykają czasem globalne problemy. Firma od dekady produkuje w Chinach, gdzie ma dwa zakłady produkcyjne (w Nantong oraz Foshan). Spółka podjęła decyzję, że wstrzymuje w nich produkcję w związku z szerzeniem się w błyskawicznym tempie w Państwie Środka koronowirusa.

Inauguracja budowy zakładu Seleny w Chinach

Co prawda zakłady Seleny są znacznie oddalone ogniska zakażenia, czyli prowincji Wuhan (Nantong dzieli od Wuhan ok. 800 km, a Foshan jest oddalone od niego o 1000 km), ale jak poinformowała Selena na łamach Gazety Wrocławskiej, wpływ na tę decyzję miały różne czynniki i okoliczności, jak i wytyczne chińskich władz. Zakłady polskiej spółki w Chinach wstrzymują produkcję do 9 lutego. Selena zapewniła wszystkim polskim pracownikom zatrudnionym w Chinach możliwość powrotu do kraju i pracy w Polsce. W Państwie Środka polska spółka zatrudnia około 70 pracowników na stałe.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała dziś, że liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa przekroczyła liczbę 213 osób. Wirus dotarł już do Europy. Piąty przypadek zachorowania odnotowano w Niemczech, we Włoszech zakażone są dwie osoby. Według najświeższych danych potwierdzono 9,8 tys. przypadków nowego koronawirusa (2019-nCoV) w 20 krajach na całym świecie. Wszystkie przypadki śmiertelne miały miejsce w kontynentalnej części Chin. Według chińskich władz ponad 1,5 tys. osób jest w stanie ciężkim lub krytycznym.

Zobacz również

Assa Abloy tym razem sprzedaje

Assa Abloy tym razem sprzedaje

Assa Abloy przyzwyczaiła nas do kolejnych newsów o nabywanych przez nich spółkach. Tym razem jednak zawęża swoje portfolio.

Światowa premiera na naszym webinarium!

Światowa premiera na naszym webinarium!

Już 21 stycznia o godz. 10:00 poznamy pierwsze nowości na sezon 2021. Podczas webinarium “Nowości na sezon 2021: komponenty do stolarki” zaprezentowanych zostanie 11 produktów. Światową premierę będzie miał nowy produkt stworzony przez MACO oraz Hautau!

Awilux rozwija produkcję okien aluminiowych

Awilux rozwija produkcję okien aluminiowych

Awilux zakończył miniony rok przychodami w wysokości ponad 100 mln zł. W tym roku producent zamierza jeszcze zwiększyć swoje moce produkcyjne.

1