Schüco ze znaczącym spadkiem sprzedaży w roku 2023

Autor: |Data publikacji:

Grupa Schüco opublikowała raport finansowy za rok 2023. Zakończył się on łączną sprzedażą na poziomie 2,11 mld euro. Oznacza to o 7,4 proc. mniej niż w 2022 r. Szczególnie duże spadki spółka odnotowała w segmencie tworzyw sztucznych.

Schüco, Schuco
Schüco One – siedziba Grupy w Bielefeld.

Dział konstrukcji metalowych (aluminium i stal) osiągnął globalną sprzedaż na poziomie 1770 mln euro, czyli o 2,7 proc. mniej r/r. W roku poprzednim kwota wyniosła 1820 mln euro. W podziale na regiony w Europie osiągnięto sprzedaż na poziomie 649 mln euro wobec 712 mln rok wcześniej (spadek o 8,8 proc.). Na rynku macierzystym spadek wyniósł 7,3 proc. – 556 mln euro wobec 600 mln w roku 2022. Natomiast poza Europą poziom sprzedaży pozostał na zbliżonym poziomie. Rok wcześniej było to 425 mln euro, w 2023 r. – 421 mln. Wzrost udało się utrzymać w Indiach.

Globalnie sytuacja w segmencie tworzyw również się pogorszyła. Grupa wypracowała sprzedaż na poziomie 345 mln euro, co oznacza spadek o 17,9 proc. (w 2022 r. – 420 mln.). Najgorzej było na rynku niemieckim – sprzedaż osiągnęła 118 mln euro wobec 145 mln rok wcześniej, co oznacza spadek o 18,6 proc. Natomiast rynki Belgii, Holandii, Luksemburgu i Turcji odnotowały wzrosty.

Mimo gorszej sytuacji finansowej Grupa Schüco w roku 2023 zainwestowała 52,6 mln euro. W tej kwocie mieści się zakup 100 tys. mkw. na terenie byłego brytyjskiego lotniska wojskowego w Gütersloh. Powstaje tam obiekt magazynowy, z którego będą dystrybuowane produkty. Aby wzmocnić lokalną działalność, założono Schüco Norwegia (w Oslo), Schüco Szwecja (Sztokholm) oraz regionalną siedzibę Schüco International w Arabii Saudyjskiej (Rijad).

Zobacz również

Grupa Kęty otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Selt

Grupa Kęty otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie spółki Selt

Grupa Kęty opublikowała komunikat o uzyskaniu zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Selt.

Wyniki i perspektywy sprzedaży okien w Szwajcarii

Wyniki i perspektywy sprzedaży okien w Szwajcarii

Szwajcaria jest kolejnym krajem, który odczuwa problemy na rynku stolarki okiennej. Okazuje się, że popyt na okna stale maleje.

Rozbudowa parków maszynowych u kilku producentów

Rozbudowa parków maszynowych u kilku producentów

Zapotrzebowanie producentów stolarki na maszyny jest nadal widoczne. Okazuje się jednak, że firmy, które je oferują, proponują również inne usługi. Ich celem jest dodatkowe zwiększenie zainteresowania i nakręcanie popytu.

1