Sanok Rubber kończy kwartał wzrostem sprzedaży i zysku

Autor: |Data publikacji:

Sanok Rubber podsumował trzeci kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego.

Sanok Rubber podliczył, że wartość przychodów ze sprzedaży narastająco od stycznia do końca września wyniosła 1118,63 mln zł w porównaniu do 1038,41 mln zł w analogicznym okresie w roku 2022. Na plusie są także wyniki z samego trzeciego kwartału. Jak podaje spółka, od lipca do końca września osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 359,42 mln zł w porównaniu do 347,23 mln zł.

Firma poinformowała także o wynikach sprzedaży w segmencie uszczelek do stolarki. Od stycznia do końca września br. przychody wyniosły 81,35 mln zł w porównaniu do 69,74 mln zł w trzech kwartałach w roku 2022. Jeśli chodzi o uszczelki, to dla spółki największy jest rodzimy rynek, na którym również odnotowała wzrost. W tym roku przychody ze sprzedaży uszczelek do stolarki to wartość 61,69 mln zł w porównaniu do 50,96 w 2022 roku.

W omawianych trzech kwartałach wzrósł także zysk z działalności operacyjnej,. W tym roku od stycznia do końca września wyniósł 72,96 mln zł w porównaniu do 43,05 mln w 2022 r. Z kolei wynik netto to 62,65 mln zł w porównaniu do 42,69 mln zł.

Rozwój poprzez akwizycję

Sanok Rubber poinformował także, że 27 kwietnia 2023 r. podpisał umowę nabycia ponad 54 proc. udziałów w kapitale zakładowym BSP Bracket System Polska z siedzibą w Warszawie. Firma jest dostawcą rozwiązań w zakresie elewacji wentylowanej oraz systemu zamocowań. To także dostawca m.in. żaluzji elewacyjnych czy przegród balkonowych. Sanok Rubber sfinansował transakcję własnymi środkami. Zarząd informuje, że:

Przedmiotowa akwizycja będzie sprzyjać transformacji w kierunku dostaw rozwiązań systemowych oraz osiągnięcia wyższego poziomu dywersyfikacji produktowej, co przełoży się na realizację jednego z kluczowych elementów kierunków strategicznego rozwoju Grupy Sanok Rubber Company, tj. koncentracji na segmentach o wyższej marżowości.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1