Salamander zbuduje kolejne silosy we Włocławku

Red.: |Data publikacji:

Salamander planuje kolejne inwestycje we Włocławku. Firma zamierza rozbudować moce produkcyjne.

Salamander Window & Door we Włocławku planuje wybudowanie kolejnych pięciu silosów. Firma otrzymała na początku listopada decyzję od urzędu miasta zatwierdzającą projekt budowlany oraz zgodę na budowę. Powstaną fundamenty pod pięć silosów magazynowych wraz z infrastruktura techniczną na terenie przy al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Silosy przeznaczone są do produkcji mieszanek do ekstruzji.

W tym roku jest to kolejna decyzja o inwestycji we włocławskim zakładzie Salamandra. W czerwcu w tym roku firma informowała o rozpoczęciu budowy nowej hali magazynowej, biurowca z showroomem i placu składowego. Pierwsze prace budowlane zaczęły się na początku czerwca. Na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1