Salamander zabezpiecza się finansowo

Red.: MR |Data publikacji: 2020-10-29

Salamander Industrie-Produkte, do której należy m.in. Salamander Window & Door Systems ogłosił właśnie, że zmienił swoją strategię finansową.

Salamander planuje, że w ciągu najbliższych dziesięciu latach podwoi obroty, a także, że bardziej się uodporni na wahania koniunkturalne.  Firma opracowała program strategiczny „S500”.  Są w nim opisane działania, które mają doprowadzić do realizacji tych dwóch celów do roku 2030.

Grupa zapewniła sobie elastyczną linię finansowania od banków BayernLB, Sparkasse Memmingen-Lindau-Mindelheim oraz Kreissparkasse Augsburg na kolejne pięć lat. Poza tym Salamander zdecydował się także na emisję obligacji. Te działania mają zapewnić grupie stabilność finansową.

W Polsce Salamander Window& Door kontynuuje inwestycje w moce produkcyjne. W sierpniu firma zainstalowała kolejne trzy silosy, w których odbywa się produkcja mieszanek na potrzeby własne i firm zewnętrznych. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Zobacz również

Nowe współczynniki U tylko dla nowych budów!

Nowe współczynniki U tylko dla nowych budów!

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opracowało projekt rozporządzenia, wprowadzający okres przejściowy dotyczący wymogu Ud i Uw.

Eksport stolarki z Polski stale rośnie

Eksport stolarki z Polski stale rośnie

Eksport stolarki rośnie. Eksperci z Santander Bank policzyli, że ten rok zakończy się 3-procentowym wzrostem sprzedaży za granicę.

Kamień milowy w niemieckiej polityce mieszkaniowej!

Kamień milowy w niemieckiej polityce mieszkaniowej!

Rząd federalny Niemiec przyjął projekt ustawy, która opiera się na zaleceniach komisji ds. gruntów budowlanych i ma na celu ułatwienie samorządom zbywanie działek budowlanych. Dzięki temu u naszych zachodnich sąsiadów ma powstawać więcej mieszkań – to dobra wiadomość dla naszej branży.

1