Pracowity sierpień w Salamandrze

Red.: MR |Data publikacji: 2020-08-21

Salamander Window & Door System zaliczył minione półrocze do udanych. Firma zanotowała w Polsce wyraźny wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2019.

Wiele firm w Polsce, mimo pandemii, pierwsze półrocze podsumowało ze wzrostem sprzedaży. Tak również było w Salamandrze, dostawcy profili z PCW. Jednak mimo wzrostu sprzedaży nie udało się zrealizować planu, jaki firma sobie wyznaczyła na pierwsze półrocze.


W sierpniu zakład we Włocławku realizował kolejne inwestycje. Firma rozbudowuje mieszalnię, która powinna być gotowa i odebrana we wrześniu. W fabryce zostały zamontowane trzy nowe silosy. Przeznaczone są one do produkcji mieszanek na potrzeby własne i odbiorców zewnętrznych. Firma, po zakończeniu inwestycji, planuje znaczący wzrost wielkości produkcji.

W Salamandrze od wielu lat obowiązuje system wymiany pracowników z innymi zakładami z Grupy.  Wymiana dotyczy najczęściej osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych, a odbywa się w okresie urlopowym. W tym roku, w zakładzie Salamandra we Włocławku, pracuje właśnie grupa pracowników z Białorusi.

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1