Saint-Gobain: celem jest zapewnienie ciągłości operacyjnej

Red.: |Data publikacji:

Saint-Gobain poinformował, że odłoży wydatki inwestycyjne i planuje w niektórych zakładach redukować zespoły lub czas pracy. Firma w sytuacji pandemii będzie dążyć do utrzymania ciągłości operacyjnej. Wiadomo też, że prognozy na rok 2020 nie są już aktualne

Koncern Saint-Gobain poinformował, że zdecydował się podjąć szereg działań w związku z panującą na świecie pandemią w celu zapewnienia zdrowia swoim pracownikom, klientom i dostawcom, jak i zapewnienia ciągłości operacyjnej w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz decyzji rządów w poszczególnych krajach.  Dzieje się to m.in. poprzez obniżenie kosztów (redukcja zespołów lub czasu pracy, wprowadzenie postojowego).

Koncern dostosowuje się do obecnej sytuacji, m.in. poprzez działanie, które ograniczy negatywny wpływ na płynność finansową spółki. Saint-Gobain zapowiada, że znacznie obniży nakłady inwestycyjne, które i tak miały być w tym roku niższe, niż w roku 2019. Te plany redukcji wyniosą więcej, niż 200 mln euro. Wszystkie projekty planowane na najbliższe miesiące zostają odłożone. Ponadto firma odkłada wydatki, a także bierze pod uwagę częściowe redukcje czasu pracy i postoje w zależności od sytuacji w lokalnych placówkach.

Saint-Gobain informuje także, że pozycja finansowa firmy jest stabilna, a spółka dysponuje niezbędnymi środkami finansowymi, by ewentualnie radzić sobie z konsekwencjami pandemii. Ale koncern, ze względu na obecną sytuację, wzmocnił swoje źródła finansowania poprzez nową linię kredytową w wysokości 2,5 mld euro i dostęp do Pandemic Emergency Purchase Program (PEEP – pandemiczny program zakupów awaryjnych), uruchomionego przez Europejski Bank Centralny.

Spółka, publikując raport za rok 2019 zastrzegła, że na wyniki w roku 2020 może mieć wpływ koronawirus. Obecne prognozy na rok 2020 nie są już aktualne, a Saint-Gobain nie jest w stanie w tej chwili ocenić wpływu pandemii na wyniki całej grupy.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1