Rynek remontowy szansą dla stolarki

Red.: |Data publikacji:

Koniunktura budowlana pogarsza się z miesiąca na miesiąc, co przekłada się na spadki sprzedaży w branży stolarki otworowej. Rozwiązaniem może być rynek remontowy, stymulowany przez programy dotacyjne. Więcej o tym na organizowanym przez Koalicję Termomodernizacji seminarium podczas targów Budma.

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych”, które odbędzie się podczas targów Budma w dniu 1 lutego o godz. 13:00 w pawilonie 10 (foyer). Podczas seminarium Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawi aktualne dane na temat polskiego rynku budowlanego i pokaże, jak duży potencjał drzemie w rynku remontowym. Następnie Robert Klos (pomysłodawca Koalicji Termomodernizacji) oraz Paweł Gregorczyk (jej koordynator) przedstawią cele akcji dotacjenaokna.pl, jej harmonogram oraz podadzą szczegóły dotyczące możliwości dołączenia do akcji przez producentów stolarki oraz dilerów.

Spływające z rynku budowlanego dane wskazują na duże spadki w liczbie wydanych pozwoleń na budowę i rozpoczętych inwestycji. Spadek zapytań i zamówień zaczyna odczuwać też coraz więcej dilerów stolarki oraz materiałów budowlanych Dużą szansę na zahamowanie negatywnych trendów może okazać się rynek remontowy, który wspierany jest przez coraz sprawniej działające programy dotacyjne na termomodernizację budynków. Choć wielu dilerów skupia się często na nowym budownictwie, okazuje się, że 2/3 wyprodukowanych w Polsce okien trafia właśnie na rynek wymian.

To właśnie trudna sytuacja rynkowa leżała u podstaw inicjatywy, która ma wesprzeć branżę producentów materiałów budowlanych w tym pełnym wyzwań okresie. Koalicja Termomodernizacji chce pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki funkcjonującym w Polsce programom finansowania wymian okien i drzwi. Z tego powodu zainicjowała akcję dotacjenaokna.pl. W najbliższych miesiącach będą przeprowadzone kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów. Pierwszy, w trybie online, odbył się w dniu 12 stycznia 2023 roku. Udział w nim wzięło 90 osób. Wkrótce przystąpią one do kursu egzaminacyjnego, dzięki któremu staną się doradcami ds. dotacji.

Dilerzy biorący udział będą objęci wsparciem i opieką merytoryczną, a ponadto w ramach akcji dotacjenaokna.pl zaplanowano działania promujące wymianę stolarki z dofinansowaniem w programie „Czyste Powietrze”. Najważniejszym celem Koalicji Termomodernizacji jest jednak zrozumienie przez dilerów docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotujących termomodernizację budynków.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych”, które odbędzie się podczas targów Budma w dniu 1 lutego o godz. 13:00 w pawilonie 10 (foyer).

Mamy darmowe bilety na targi Budma dla pierwszych 30 osób! Wystarczy napisać do nas w tej sprawie na adres: justyna.hennig@forumbranzowe.com

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1