Prognoza dla rynku drzwi zewnętrznych na kolejne lata

Red.: |Data publikacji:

Analitycy rynku drzwi zewnętrznych w swoich raportach podają, że rynek stolarki, w tym drzwi zewnętrznych będzie rósł. Wśród regionów świata, największą dynamikę wykazuje Azja, w tym Indie i Chiny.

wykres drzwi zewnętrzne

Jak wskazuje Market Reaserch Future, wielkość globalnego rynku drzwi zewnętrznych w 2022 r. wyceniono na niemal 101 mld dol. W bieżącym roku ta kwota powinna osiągnąć 107 mld, zaś według prognoz do 2032 r. – ponad 170,5 mld dol. Stopa wzrostu ma wynosić 6 proc. r/r.

Jednym z kluczowych czynników rozwoju ma być szybko rosnące zapotrzebowanie na drzwi niestandardowe. Analitycy dodatkowo oczekują wzrostu popytu ze względu na zwiększający się trend do renowacji. Z kolei na zyski przedsiębiorstw wpłyną m.in. wyższe wydatki na materiały do renowacji.

Znaczny udział w globalnym rynku ma segment drzwi zewnętrznych do budownictwa mieszkaniowego i taka sytuacja ma pozostać. Zdominował on rynek ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na wymiany, renowacje oraz dopiero na ostatnim miejscu – realizację nowych projektów. W 2022 r. wartość tego rynku wyniosła 76,6 mld dol.

Europa na drugim miejscu

W skali globalnej największy udział ma region Azji-Pacyfiku. Przy tym, jeśli chodzi o wielkość rynku, dominowały Chiny, zaś Indie najszybciej się rozwijały.

Europejski rynek drzwi zewnętrznych ma drugi co do wielkości udział. W tym regionie dominuje rynek niemiecki, a brytyjski najszybciej się rozwija.

Jeśli chodzi o Amerykę Północną, to największy udział mają Stany Zjednoczone, zaś najszybciej rozwija się Kanada.

Analitycy wśród najbardziej liczących się przedsiębiorstw wymieniają m.in. firmy: Assa Abloy (Szwecja), Anderson Corporation (USA), Jeld-Wen (USA), Hörmann (Niemcy), Masonite (USA).

 

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1