Światowy rynek drzwi automatycznych będzie zwiększał swoją wartość. Według obliczeń Allied Market Research w 2026 r. wartość tego segmentu drzwi wyniesie 41,74 mld dolarów.
Analitycy rynku wzięli pod lupę światowy rynek drzwi automatycznych. Firmy, które oferują tego typu rozwiązania, to m.in. Geze, Assa Abloy, Dormakaba, a także Manusa Gest, Deutschtec czy Nabtesco. W roku 2018 wartość tego rynku wynosiła 22,4 mld dolarów, natomiast prognozy mówią, że za kilka lat, w 2026 r. wartość ta niemal się podwoi i wyniesie 41,74 mld dolarów.

Czynnikiem, który w dużym stopniu wpłynie na wzrost sprzedaży drzwi automatycznych, to rosnący popyt na tzw. wysoko wydajne budynki. Największą popularnością cieszyć się będą, jak oceniają analitycy, automatyczne drzwi dwuczęściowe. Ludzie wybierają je i będą to robić w przyszłości ze względu m.in. na aspekt bezpieczeństwa.
Segment drzwi przesuwnych – tu analitycy oczekują największych wzrostów. Według prognoz ten dział ma rosnąć o ok. 8,4 proc. rocznie do roku 2026 r. Eksperci oceniają, że wzrost sprzedaży automatycznych drzwi będzie wynikał z rozwoju budownictwa na świecie, a także postępującej urbanizacji.
Mimo tych optymistycznych prognoz warto zauważyć, że rok 2020 to okres, w którym ekonomiści prawdopodobnie zrewidują wiele prognoz dotyczących rozwoju. Analizy powstały bowiem w okresie globalnej koniunktury, bez uwzględnienia, że nastąpi światowe spowolnienie działalności gospodarczej, z którym mamy obecnie do czynienia.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.