Rynek drzwi automatycznych będzie wart ponad 40 mld dolarów

Autor: |Data publikacji:

Światowy rynek drzwi automatycznych będzie zwiększał swoją wartość. Według obliczeń Allied Market Research w 2026 r. wartość tego segmentu drzwi wyniesie 41,74 mld dolarów.

Analitycy rynku wzięli pod lupę światowy rynek drzwi automatycznych. Firmy, które oferują tego typu rozwiązania, to m.in. Geze, Assa Abloy, Dormakaba, a także Manusa Gest, Deutschtec czy Nabtesco. W roku 2018 wartość tego rynku wynosiła 22,4 mld dolarów, natomiast prognozy mówią, że za kilka lat, w 2026 r. wartość ta niemal się podwoi i wyniesie 41,74 mld dolarów.

Fot. Deutschtec

Czynnikiem, który w dużym stopniu wpłynie na wzrost sprzedaży drzwi automatycznych, to rosnący popyt na tzw. wysoko wydajne budynki. Największą popularnością cieszyć się będą, jak oceniają analitycy, automatyczne drzwi dwuczęściowe. Ludzie wybierają je i będą to robić w przyszłości ze względu m.in. na aspekt bezpieczeństwa.

Segment drzwi przesuwnych – tu analitycy oczekują największych wzrostów. Według prognoz ten dział ma rosnąć o ok. 8,4 proc. rocznie do roku 2026 r. Eksperci oceniają, że wzrost sprzedaży automatycznych drzwi będzie wynikał z rozwoju budownictwa na świecie, a także postępującej urbanizacji.

Mimo tych optymistycznych prognoz warto zauważyć, że rok 2020 to okres, w którym ekonomiści prawdopodobnie zrewidują wiele prognoz dotyczących rozwoju. Analizy powstały bowiem w okresie globalnej koniunktury, bez uwzględnienia, że nastąpi światowe spowolnienie działalności gospodarczej, z którym mamy obecnie do czynienia.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".