Rusza nowa szkoła dla dekarzy!

Autor: |Data publikacji:

Centralna Akademia Dekarska to nowa placówka edukacyjna powstała przy udziale firm związanych z budową dachu. Partnerami inicjatywy są m.in. Velux i Fakro.

W Olsztynie, w zabytkowych XIX-wiecznych budynkach koszarów powstaje właśnie Centralna Akademia Dekarska. Bedzie się w niej znajdował ogólnopolski ośrodek szkoleniowy zawodu dekarza. Organizacją budowy centrum szkoleniowego zajęła się fundacja Serapian, której udało się zebrać fundusze na realizację tego projektu. W 2019 r. otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych, co pozwoliło ruszyć z budową, która zaczęła się w połowie następnego roku. Natomiast w styczniu bieżącego roku twórcy Akademii otrzymali wsparcie finansowe od dwóch duńskich fundacji: Villum Fonden i Velux Fonden,

Foto: Urban Architect, pracownia która przygotowała projekt Akademii.

Obecnie budowa, a właściwie generalny remont budynku koszar jest na ukończeniu. Centralna Akademia Dekarska zostanie otwarta na przełomie września i października. Trwają właśnie prace wykończeniowe oraz wyposażane są sale. W budynku, oprócz przestrzeni do nauki, znajdować się będą także pokoje gościnne.

W Centralnej Akademii Dekarskiej prowadzone będą kursy zawodowe na dekarza, blacharza i cieślę. Uczniowie będą przygotowani do zdawania egzaminów czeladniczych. W projekt zaangażowali się jako partnerzy strategiczny Velux, Dachland, Blachy Pruszyński, BMI Icopal, BMI Brass oraz jako partner firma Fakro.

Zobacz również

Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych

Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych

Zarząd Eko-Okna S.A. wydał oświadczenie, w którym stanowczo dementuje zarzuty stawiane przez Dawida Brożka, przewodniczącego OM NSZZ Solidarność Silesia. Firma oskarża go o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które mają podważać zaufanie do pracodawcy i destabilizować sytuację wśród pracowników.

Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?

Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o wsparciu, jakiego udzielają firmy z branży stolarki okienno-drzwiowej w rozwój sportu, a tymczasem w w ostatnich dniach o przedłużeniu umów sponsorskich poinformowały Fakro, Stollar i Wital. Ponadto dochodzą słuchy, że swoją ekspansję na europejskim rynku kontynuować ma Drutex.

Podziękowania właścicieli Eko-Okien

Podziękowania właścicieli Eko-Okien

Mateusz i Katarzyna Kłosek, do których należy największy producent stolarki w Polsce - Eko-Okna, opublikowali krótkie oświadczenie z podziękowaniami.