Zapotrzebowanie producentów stolarki na maszyny jest nadal widoczne. Okazuje się jednak, że firmy, które je oferują, proponują również inne usługi. Ich celem jest dodatkowe zwiększenie zainteresowania i nakręcanie popytu.
Kolejni klienci wśród producentów stolarki
Spółka Tryma niedawno dostarczyła stół do montażu drzwi HST producentowi stolarki, firmie Prima z Inowrocławia. Dzięki zaawansowanemu stanowisku montażowemu proces produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych w fabryce stał się nie tylko bardziej efektywny, ale też bezpieczniejszy. Tryma jest dystrybutorem maszyn do produkcji stolarki m.in. tureckiego wytwórcy Ozgenc Makina.
Firma Pagen niedawno zainstalowała centrum tnąco-obróbcze Schirmer-Tandem. W planach ma również kolejne inwestycje. Zakontraktowała już dostarczenie w pełni zautomatyzowanego, precyzyjnego i wysokowydajnego centrum obróbczo-tnącego LMX 650 i LMT 65 z multiwrzecionem i dwiema jednostkami tnącymi do cięcia i obrabiania profili z aluminium. Dostawę i wdrożenie maszyn we wrześniu 2024 roku przeprowadzi Fimtec Polska.
Firma Fimtec przeprowadziła również instalację maszyny SL4 FF EVO RS w firmie Kawmet, zlokalizowanej na Podkarpaciu. Nowo zainstalowane urządzenie to wysokowydajny, czterogłowicowy robot zgrzewający profile PCW w technologii V-PERFECT. Nowa maszyna nie tylko ma zwiększyć wydajność, ale również umożliwi realizację bardziej skomplikowanych projektów.

Doradztwo związane z programami europejskimi
Fimtec proponuje też usługi okołosprzedażowe. Firma właśnie ogłosiła, że oferuje przedsiębiorstwom pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie z KPO oraz doradztwo dotyczące wykorzystania możliwości oferowanych przez ten program. Działanie A.2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii środowiskowych, w tym związanych z gospodarką obiegu zamkniętego, to instrument uruchamiany w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Dofinansowanie obejmuje m.in. zakup maszyn i urządzeń związanych z wdrażaną technologią środowiskową.
Zobacz również
Grupa Würth z rekordową sprzedażą w 2025 roku
Grupa Würth osiągnęła w roku 2025 kolejny rekord sprzedaży. Na ścieżkę wzrostu powrócił też segment budowlany.
Po doniesieniach o zmianie właściciela Eko-Okna publikują oświadczenie
Eko-Okna potwierdzają rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Zarząd podkreśla jednak, że nie ma żadnych wiążących ustaleń, a priorytetem pozostają stabilność operacyjna i ciągłość pracy.
Rebranding w Forterro: Orgadata i BM Group znikają z komunikacji
Forterro rezygnuje z nazwy marki Orgadata. Od tej pory oferuje swoje rozwiązania cyfrowe pod jedną marką.


