Rośnie niemiecki rynek drzwi wejściowych

Red.: |Data publikacji:

W 2020 roku niemiecki rynek drzwi wejściowych do domów dynamicznie się rozwijał. W tym sezonie ma być jeszcze lepiej – eksperci przewidują dwucyfrowe wzrosty.   

Niemiecki rynek drzwi wejściowych do domów, pomimo zawirowań związanych z pandemią, zachowywał się bardzo stabilnie w 2020 roku. Rynek ten wzrósł o 3 proc. w porównaniu do 2019 roku – wynika z najnowszych danych zebranych przez Branchenradar.com. Przychody producentów wyniosły około 544 mln euro.

Impuls do wzrostów w 2020 roku dał rynek renowacji i duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości drzwi metalowe o właściwościach antywłamaniowych. W porównaniu do 2019 r. sprzedaż w segmencie premium wzrosła ilościowo o 4,8 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, a wartościowo o 3,8 proc. Rozwój rynku drzwi wejściowych do domów z tworzywa sztucznego był niezauważalny – niemieccy analitycy mówią o trendzie bocznym w tym przypadku. Pozycję rynkową tracą z kolei drzwi drewniane i drzwi bez zabezpieczeń przeciwwłamaniowych.

W tym roku rynek jest napędzany przede wszystkim zauważalnym wzrostem cen. Według Branchenradar.com popyt ma rosnąć szybciej w tym roku niż w ubiegłym sezonie, a wzrost cen jest szacowany na poziomie co najmniej 6 proc. Jak prognozują analitycy, przychody niemieckich producentów prawdopodobnie wzrosną w tym roku o około 10 procent. W 2022 roku z kolei wzrost ma być na poziomie około 6 proc.

Również niemiecki rynek drzwi wewnętrznych notuje wzrosty. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1