Rosnący popyt na szkło w Guardianie

Red.: MR |Data publikacji: 2019-10-01

Guardian Glass planuje kolejne inwestycje w Europie. Będą to prace modernizacyjne linii produkcyjnych w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Producent szkła i szyb zespolonych Guardian Glass zdecydował się na kolejne inwestycje w moce produkcyjne. Okazuje się bowiem, że firma wciąż ma do czynienia w Europie z rosnącym popytem na szkło płaskie, powlekane i laminowane. Firma zatem zmodernizuje i usprawni działanie dwóch linii, na których powstaje szkło typu float.

Pierwszy zakład znajduje się w miejscowości Goole w Wielkiej Brytanii. Jest tam piec hutniczy, który wkrótce zakończy swoją działalność. Zbudowany zostanie nowy, a prace rozpoczną się w 2021 r. Wydajność nowego pieca będzie o ok. 20 proc. wyższa w stosunku do tego, który jest obecnie. Co więcej, będzie on wydajniejszy energetycznie, a także przyjaźniejszy dla środowiska. Huta z nowym piecem będzie produkowała szkło dla klientów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Z kolei bardziej na wschód od Wielkiej Brytanii, Guardian ma swoje huty na Węgrzech w Oroshaza i w Polsce, w Częstochowie. W węgierskiej fabryce piec będzie poddany pracom modernizacyjnym w drugiej połowie 2020 r. W Polsce jedna z linii produkcyjnych została właśnie zmodernizowana, a druga jest w trakcie budowy. To również oznacza, że firma ma rosnące zamówienia od klientów z Europy Środkowej i Wschodniej. Dla tych właśnie odbiorców kierowane są produkty z fabryk w Częstochowie i Oroshazy.

Guardian potwierdza, że popyt na szkło w Europie rośnie. Firma chce być przygotowana na wzrost zamówień, dlatego inwestuje w moce produkcyjne. Dzięki temu producent szkła zapewni swoim klientom odpowiedni serwis, a także będzie miał możliwość rozwijania produktów pod względem technologicznym. W Polsce Guardian odnotował przychody w wysokości 563,2 mln zł za rok 2018.

Zobacz również

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil podsumował miniony rok. Firma odnotowała wzrost kolejny rok z rzędu. W minionym sezonie wzrost wartości sprzedaży był o 19 proc.

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG w Polsce korzystać będzie z energii odnawialnej. Firma podpisała właśnie umowę na zakup energii wytwarzanej z farm wiatrowych w naszym kraju.

Ceny okien spadły na początku roku

Ceny okien spadły na początku roku

Centrum Analiz Branżowych regularnie monitoruje ceny okien w Polsce. Najnowsza analiza wskazuje, że ceny okien nie tylko przestały rosnąć, ale wręcz spadły w porównaniu z jesienią 2021 roku.

1