Rok dużych zmian w Teknosie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-05-20

Teknos podsumował miniony rok. Firmie udało się osiągnąć sprzedaż netto w wysokości 398 mln euro. Była ona niższa niż rok temu, ale firma osiągnęła wyższy zysk.

Grupa Teknos z siedzibą w Helsinkach w Finlandii, podsumowała rok pod kątem finansowym, jak i wydarzeń, które miały miejsce w firmie. Grupa podała, że miniony rok zakończyła przychodami ze sprzedaży netto w wysokości 398 mln euro, to spadek w porównaniu z wynikiem rok wcześniej, wtedy była to kwota 408 mln euro. Wyższa była za to wartość EBITDA – w minionym roku to 27 mln euro, w porównaniu do 25 mln w 2018 r. Teknos policzył, że na koniec 2019 r. zatrudniał około 1800 pracowników w 22 krajach na trzech kontynentach, to o 100 osób więcej niż rok wcześniej.

Miniony rok był pierwszym, w którym firma zaczęła wprowadzać swoją nową strategię zaplanowaną na lata 2019-2025. Pierwszym krokiem była prezentacja strategii pracownikom. Na początku firma zdecydowała się skupić na zrównoważonym rozwoju. Udało się zredukować wytwarzanie odpadów i konsumpcję energii, spadł także wskaźnik wypadków wśród pracowników. Choć Teknos ocenia, że nadal jest pole do zmian i poprawy, także jeśli chodzi o bezpieczeństwo osób zatrudnionych w zakładzie.

W omawianym okresie Teknos zrealizował też dwie ważne transakcje. Firma kupiła Finnproduct w Czechach i Drywood Norway. Poza tym producent farb zbudował fabrykę w Wielkiej Brytanii i rozpoczął podobną inwestycję w USA. Natomiast zamknięte zostało biuro handlowe w Białorusi.

Zobacz również

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

Werner Schmitz, producent akcesoriów do szprosów i ramek dystansowych, podjął decyzję o zamknięciu oddziału w Polsce. Firma widnieje w KRS jako spółka w trakcie likwidacji, jednak nie wystosowano jeszcze oficjalnego komunikatu na stronie internetowej czy social mediach.

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

1