Reynaers wprowadza się do nowej siedziby

Red.: |Data publikacji:

Reynaers Aluminium skończył budować nową siedzibę w Żabiej Woli pod Warszawą. To jeden z największych obiektów należących do Reynaersa.

W Żabiej Woli pod Warszawą powstała nowa fabryka i biurowiec Reynaers Aluminium, producenta systemów aluminiowych. Na temat tej inwestycji pisaliśmy rok temu TUTAJ. Powierzchnia produkcyjno-magazynowa wynosi 31 tys. mkw. W obiekcie zaplanowana jest także część biurowa, która wynosi ok. 1,2 tys. mkw. Projektanci zadbali, by przestrzeń dla pracowników była komfortowa pod kątem akustyki, czystego powietrza i dostępu do światła dziennego. Wokół budynku znajduje się powierzchnia ponad 37 tys. mkw., która zaplanowana jest jako teren zielony.

Nowa siedziba Reynaers Aluminium. Zdjęcie: Panattoni Europe

Także w fabryce zaprojektowano wiele przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Zaplanowani tu trzy linie lakiernicze i jedną do anodowania profili. Firma na swoje potrzeby zainstalowała stację demineralizowania wody oraz oczyszczalnię ścieków. Podczas procesu lakierniczego i anodowania wykorzystywana będzie technologia bezchromowa. Na dachu fabryki zaplanowano także panele fotowoltaiczne, które częściowo pokryją potrzeby zakładu na energię elektryczną, a ogrzewanie zapewnią pompy ciepła. Inwestycja zaprojektowana jest zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego i została poddana certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Wykonawcą inwestycji była firma Panattoni Europe, a przestrzeń biurową zaprojektowała pracownia Arch-Deco z Gdyni.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1