Rewelacyjny kwartał w Eko-Oknach

Red.: |Data publikacji:

Tempa rozwoju nie zwalniają Eko-Okna z Kornic. Prezes Mateusz Kłosek w rozmowie z dziennikarzami Forum Branżowego ujawnił, że co roku stawia przed zespołem handlowym zadanie zwiększenia sprzedaży o połowę i choć nie zawsze to się udaje, to i tak bywa zadowolony. Po pierwszym kwartale zapewne będzie –  ten okres był dla firmy znakomity!

Przypomnijmy, że lider polskiego segmentu okien przekroczył w minionym sezonie granicę 2 mld zł przychodów, wypracowując niemal 200 mln zł zysku netto (pisaliśmy o tym TUTAJ). W pierwszym kwartale tego roku przychody wzrosły aż o 44 proc. w porównaniu do I kwartału 2020 roku, przekraczając wartość 600 mln zł. Udało się jednocześnie utrzymać około 10-proc. rentowność netto uzyskaną w sezonie 2020. Zysk netto, który w I kwartale tego roku był nawet trzykrotnie wyższy niż w I kwartale 2020 roku, wyniósł tym razem ponad 63 mln zł. Wpływ na to miał z pewnością eksport, który w pierwszych trzech miesiącach urósł w Eko-Oknach o połowę, stanowiąc już o 82 proc. całości przychodów ze sprzedaży.

Wieloletnia hossa kornickiego producenta wydaje się na razie nie mieć końca. Sprzyja temu spodziewany w najbliższych latach wzrost zapotrzebowania na stolarkę w Europie, ale też duży rozmach inwestycyjny Eko-Okien, którym firma będzie mogła odpowiedzieć na ten popyt. W Kornicach finalizowana jest obecnie budowa ogromnej hali przeznaczonej do produkcji stolarki drewnianej (pisaliśmy o niej TUTAJ). Moce produkcyjne nowej linii sięgać będą 4 tys. okien miesięcznie. Z rozmowy z prezesem Kłoskiem wynika również, że trwają przygotowania do wybudowania nowego zakładu w całkiem nowej lokalizacji.

Więcej na ten temat przeczytać będzie można już w lipcowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe. Zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1