Rewelacyjny kwartał w Eko-Oknach

Red.: |Data publikacji:

Tempa rozwoju nie zwalniają Eko-Okna z Kornic. Prezes Mateusz Kłosek w rozmowie z dziennikarzami Forum Branżowego ujawnił, że co roku stawia przed zespołem handlowym zadanie zwiększenia sprzedaży o połowę i choć nie zawsze to się udaje, to i tak bywa zadowolony. Po pierwszym kwartale zapewne będzie –  ten okres był dla firmy znakomity!

Przypomnijmy, że lider polskiego segmentu okien przekroczył w minionym sezonie granicę 2 mld zł przychodów, wypracowując niemal 200 mln zł zysku netto (pisaliśmy o tym TUTAJ). W pierwszym kwartale tego roku przychody wzrosły aż o 44 proc. w porównaniu do I kwartału 2020 roku, przekraczając wartość 600 mln zł. Udało się jednocześnie utrzymać około 10-proc. rentowność netto uzyskaną w sezonie 2020. Zysk netto, który w I kwartale tego roku był nawet trzykrotnie wyższy niż w I kwartale 2020 roku, wyniósł tym razem ponad 63 mln zł. Wpływ na to miał z pewnością eksport, który w pierwszych trzech miesiącach urósł w Eko-Oknach o połowę, stanowiąc już o 82 proc. całości przychodów ze sprzedaży.

Wieloletnia hossa kornickiego producenta wydaje się na razie nie mieć końca. Sprzyja temu spodziewany w najbliższych latach wzrost zapotrzebowania na stolarkę w Europie, ale też duży rozmach inwestycyjny Eko-Okien, którym firma będzie mogła odpowiedzieć na ten popyt. W Kornicach finalizowana jest obecnie budowa ogromnej hali przeznaczonej do produkcji stolarki drewnianej (pisaliśmy o niej TUTAJ). Moce produkcyjne nowej linii sięgać będą 4 tys. okien miesięcznie. Z rozmowy z prezesem Kłoskiem wynika również, że trwają przygotowania do wybudowania nowego zakładu w całkiem nowej lokalizacji.

Więcej na ten temat przeczytać będzie można już w lipcowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe. Zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1