Reveal od OknoPlus

Red.: AK |Data publikacji: 2020-09-18

Film prezentuje okno OknoPlus z serii Reveal. To aluminiowe okna klasy premium, które łączą w sobie nowatorską technologię i odpowiadają na rosnący popyt na designerskie ramy o smukłych profilach.  To rozwiązanie jest dostępne dla każdego od kilkunastu do nawet 40% taniej niż porównywalne produkty innych firm.

Film przybliża budowę, wygląd i główne zalety nowej linii okien OknoPlus, która bazuje na profilach Decalu w technologii So Easy z szybami Eclaz od Saint-Gobain.

Okno składa się z zaledwie 5 elementów (w odróżnieniu do standardowych 11). Złożenie ramy ze skrzydłem to zaledwie 112 mm, a skrzydeł z ruchomym słupkiem jedynie 140,5 mm.

Minimalistyczny design osiągnięty jest między innymi poprzez zastosowanie zawiasów ukrytych, zamaskowanie otworów odwodnieniowych i zastosowanie płaskiej przekładki termicznej zamiast typowej uszczelki.  Przekłada się to także na łatwość czyszczenia i konserwacji okna.

Pakiet 3-szybowy zapewnia o 20% większą wydajność energetyczną w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi obecnie na rynku. Jednocześnie zwiększona przezierność szkła pozwala na lepsze doświetlenie wnętrza.

Współczynnik Uw = 0,68 W/m2K sprawia, że okna Reveal są idealne także do domów pasywnych. Cechuje  je także wodoszczelność na poziomie 2250 Pa (vs standardowe 1600). Posiadają zabezpieczenia antywyważeniowe.

Zobacz również

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

76. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy relacją z wielkiego wydarzenia skierowanego do architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, czyli ArchiDay. W szóstej edycji tej imprezy, która tym razem musiała się odbyć w formule online, udział wzięły tysiące osób.

Branżowisko #75 – Masowa rekrutacja, Problemy producentów szkła

Branżowisko #75 – Masowa rekrutacja, Problemy producentów szkła

Ten odcinek rozpoczynamy od wielkiej rekrutacji, którą rozpoczęły Eko-Okna. Największy producent okien w Europie planuje zatrudnić aż 1000 nowych pracowników do marca 2021 r. Drugim głównym tematem tego wydania są problemy producentów szkła.

Plusy, minusy #1 – Rynek europejski

Plusy, minusy #1 – Rynek europejski

Świat stolarki otworowej w liczbach! Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki - to główne zagadnienia, jakie w nowym podcaście poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe).

1