Renolit podda recyklingowi wszystkie swoje odpady

Red.: MR |Data publikacji: 2021-03-17

Renolit podjął zobowiązanie, by do końca 2025 roku poddać recyklingowi 100 proc. odpadów produkcyjnych z plastiku.

Renolit dołączył do inicjatywy Circular Plastics Alliance (CPA) i wyznaczył sobie cel związany z odpadkami powstającymi w trakcie produkcji. Firma zdecydowała, że do 2025 roku będzie w 100 proc. przetwarzać i włączać ponownie do cyklu produkcyjnego odpadki z plastiku. Zobowiązanie dotyczy całej grupy Renolit, czyli wszystkich zakładów produkcyjnych.

Michael Kundel, dyrektor generalny Renolit.

Obecnie odpadki są sprzedawane zewnętrznym firmom. Renolit zadeklarował, że poddane recyklingowi zostanie 7,3 tys. ton polipropylenu na rok, 19 tys. ton PCW na rok oraz 280 ton tworzywa PMMA na rok. Renolit już w 2019 roku przyłączył się do CPA, obecnie jednak firma przedstawiła konkretne dane dotyczące ilości odpadów, które już wkrótce będą krążyć w zamkniętym cyklu produkcyjnym.

CPA to inicjatywa Komisji Europejskiej, celem powstania tego przedsięwzięcia było zachęcenie przemysłu do ograniczenia tworzenia odpadów z plastiku. Firmy i organizacje, które dołączają do CPA deklarują zwiększenie recyklingu i zmniejszenie produkcji odpadów z tworzyw sztucznych. Jedną z organizacji, która włączyła się do CPA jest Vinyl Plus, do której należą m.in. producenci profili z PCW czy folii. Vinyl Plus podjął zobowiązanie, że firmy członkowskie do 2025 r. poddadzą recyklingowi 900 tys. ton PCW rocznie.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1