Renolit podda recyklingowi wszystkie swoje odpady

Red.: |Data publikacji:

Renolit podjął zobowiązanie, by do końca 2025 roku poddać recyklingowi 100 proc. odpadów produkcyjnych z plastiku.

Renolit dołączył do inicjatywy Circular Plastics Alliance (CPA) i wyznaczył sobie cel związany z odpadkami powstającymi w trakcie produkcji. Firma zdecydowała, że do 2025 roku będzie w 100 proc. przetwarzać i włączać ponownie do cyklu produkcyjnego odpadki z plastiku. Zobowiązanie dotyczy całej grupy Renolit, czyli wszystkich zakładów produkcyjnych.

Michael Kundel, dyrektor generalny Renolit.

Obecnie odpadki są sprzedawane zewnętrznym firmom. Renolit zadeklarował, że poddane recyklingowi zostanie 7,3 tys. ton polipropylenu na rok, 19 tys. ton PCW na rok oraz 280 ton tworzywa PMMA na rok. Renolit już w 2019 roku przyłączył się do CPA, obecnie jednak firma przedstawiła konkretne dane dotyczące ilości odpadów, które już wkrótce będą krążyć w zamkniętym cyklu produkcyjnym.

CPA to inicjatywa Komisji Europejskiej, celem powstania tego przedsięwzięcia było zachęcenie przemysłu do ograniczenia tworzenia odpadów z plastiku. Firmy i organizacje, które dołączają do CPA deklarują zwiększenie recyklingu i zmniejszenie produkcji odpadów z tworzyw sztucznych. Jedną z organizacji, która włączyła się do CPA jest Vinyl Plus, do której należą m.in. producenci profili z PCW czy folii. Vinyl Plus podjął zobowiązanie, że firmy członkowskie do 2025 r. poddadzą recyklingowi 900 tys. ton PCW rocznie.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1