Renolit inwestuje 9 mln euro w magazyn

Autor: |Data publikacji:

Renolit buduje w Wormacji nowy magazyn. Inwestycja kosztować będzie ponad dziewięć milionów euro.

Renolit rozpoczął 11 maja budowę nowego magazynu materiałów niebezpiecznych. Powstanie on przy siedzibie głównej firmy, w Wormacji w Niemczech. Przy uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego obecny był zarząd firmy, rodzina właścicieli, a także przedstawiciele lokalnych władz, w tym Burmistrz Wormacji. Firma chce zbudować obiekt o powierzchni 1 200 mkw. Koszty budowy magazynu wynoszą ponad 4,78 mln euro plus budowa nowego zbiornika, to koszt 4,3 mln euro. W magazynie przechowywane będą materiały niebezpieczne, jak plastyfikatory, stabilizatory a także płynne i stałe dodatki wymagane do produkcji folii z PCW.

Wmurowanie kamienia węgielnego. Od lewej: Thomas Sampers (zarząd Renolit), Klaus-Peter Gerten (SGD Süd), Tim Wiedemann (IHK Rheinhessen), Michael Kundel ( prezes zarządu Renolit), Andreas Lang (przewodniczący rady nadzorczej Renolit), Stephanie Lohr (Burmistrz Wormacji), Dr Michael Bätz (zarząd zakładu produkcyjnego Renolit Worms), Björn Engelke (Renolit), Stefan Gross (GUP), Phillip Rech (SGD Süd).

Renolit informuje, że budynek jest zaprojektowany jako wodoszczelny zbiornik. W ten sposób, w sytuacji awaryjnej, niebezpieczne substancje nie wydostaną się na zewnątrz obiektu. Nowy magazyn jest krokiem w kierunku modernizacji innych obiektów Renolitu. Producent folii planuje prowadzić inwestycje zwiększające efektywność pracy oraz bezpieczeństwo pracowników. Nowy magazyn według planów Renolitu zostanie zbudowany na początku roku 2024, a oddany do użytku w kwietniu 2024 r.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.