Rekordowy rok dla Porta KMI Poland

Red.: |Data publikacji:

Lider segmentu produkcji drzwi w Polsce zamknął miniony rok rekordowymi przychodami ze sprzedaży oraz wzrostem eksportu. Nie mniej ambitne plany ma obecny sezon, w którym zrewolucjonizuje swoją logistykę.

Już w sierpniu PORTA KMI Poland, lider w segmencie drzwi wewnętrznych, informowała o rekordowych przychodach. Po I półroczu było to 341 mln zł, a to oznaczało wzrost w stosunku do analogicznego roku poprzedniego o 30 proc., ale też o połowę wyższe przychody niż w I półroczu roku 2019. Drugie półrocze również nie rozczarowało, bo uzyskano tu sprzedaż na poziomie 392 mln zł, tj. o 15 proc. więcej niż w I półroczu. W sumie w całym roku 2021 grupa Porta osiągnęła przychody w wysokości 733 mln zł i był to najwyższy ich poziom od początku istnienia spółki w Bolszewie. Jest to jednocześnie wynik o 28 proc. wyższy niż w roku 2020.

Nie mniej ambitne plany Porta zakłada na rok 2022. Wzrostom sprzedaży ma sprzyjać doskonalenie procesów produkcyjnych i logistycznych, nowe inwestycje realizowane w spółce oraz rozwijanie sprzedaży eksportowej. Obecny udział eksportu w sprzedaży Porty wynosi już 26 proc., a zgodnie z przyjętą strategią rozwoju w ciągu najbliższych lat ma osiągnąć 40 proc. udziału. Okolicznością sprzyjającą przyjętym założeniom jest, zdaniem firmy, nadzwyczajna aktywność rynku budowlanego, na którym rozpoczęto w minionym roku budowę niemal 280 tys. mieszkań, a do użytku oddano ich 235 tysięcy. A wszystkie one potrzebować będą drzwi, zarówno wejściowych, jak i wewnętrznych.

Grzegorz Białczak, wiceprezes Porta KMI

Motorem dalszego wzrostu przychodów PORTA będzie m.in. otwarcie centrum logistycznego w Nidzicy. Magazyn centralny LogPORTA to projekt strategiczny, a jednocześnie unikatowy w branży. Przejmie on całą logistykę wszystkich czterech zakładów w Polsce. Planowane pełne otwarcie magazynu, to pierwszy kwartał 2022 roku.
Dokładnie przyglądamy się naszym procesom w organizacji i staramy się je ciągle optymalizować. By realizować nasze odważne cele, firma planuje wybudować w sąsiedztwie magazynu nowoczesny zakład produkcyjny, który ma zacząć funkcjonować w trzecim kwartale 2023 roku. Jednocześnie stawiamy na kompleksową obsługę klienta, tak aby dbać o jakość naszych produktów i usług.

Więcej na temat wyników Porty usłyszą Państwo w 17. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”:


Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1