Porta się rozpędza

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-02

Porta KMI Poland pochwaliła się wynikami I półrocza 2021 roku. Okazuje się, że w tym okresie producent drzwi z siedzibą w Bolszewie odnotował znaczne wzrosty. Siłą napędową dalszych wzrostów firmy ma być inwestycja w centrum logistyczne i halę produkcyjną w Nidzicy.

W okresie od stycznia do czerwca 2021 roku przychody Grupy Porta wyniosły 341 mln zł. Oznacza to wzrost o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jeżeli porównamy te przychody z wynikami I półrocza 2019 roku, to okazuje się, że wzrost wyniósł aż 50 proc. Eksport stanowi już ponad ¼ obrotu grupy (26 proc.). Według szacunków grupy ten jednak będzie rósł i w najbliższych latach ma osiągnąć poziom ok. 40 proc. przychodów grupy. Drzwi Porty sprzedawane są w ponad 30 krajach.

Grzegorz Białczak, Wiceprezes zarządu PORTA KMI POLAND:

Aktualna sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna i choć planowane są wzrosty, należy umiejętnie podejmować kluczowe decyzje. To nie tylko reagowanie na bieżącą sytuację, ale wykorzystywanie jej na potrzeby projektów uruchamianych w perspektywie kilkuletniej.

Siłą napędową dalszych wzrostów ma być budowa magazynu centralnego, który przejmie logistykę wszystkich 4 zakładów zlokalizowanych w Polsce oraz nowoczesnego zakładu produkcyjnego.  Obie inwestycje zlokalizowane są w Nidzicy. Pełne otwarcie magazynu zaplanowano na I kwartał 2022 roku, a zakładu na III kwartał 2023 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że niedawno doszło do zmian personalnych w zarządzie firmy. Marek Bednarz, dotychczasowy dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu Porta KMI Poland złożył rezygnację z pełnionych funkcji w dniu 24 czerwca. W związku z tym Porta KMI Poland przeprowadziła zmiany w strukturze organizacyjnej, które weszły w życie 25 czerwca 2021 roku. Obecnie w skład zarządu wchodzą: Jacek Sarnowski, prezes zarządu, Grzegorz Białczak, wiceprezes zarządu, Artur Pęksyk, członek Zarządu (szczegóły)

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1