Rekordowy obrót w Soudalu

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-08

Soudal podsumował 2020 r. Globalny dostawca chemii budowlanej odnotował wzrost obrotów na poziomie 2 proc.

Soudal w minionym roku stabilnie się rozwijał, mimo, że był to okres trudny do prowadzenia działalności, przede wszystkim z powodu pandemii. Dostawca chemii budowlanej podliczył, że obroty brutto w minionym roku były rekordowe i wyniosły 911 mln euro. Jest to wzrost o 2 proc. w stosunku do 2019 r., wówczas obroty wyniosły 893,1 mln euro. Soudal podał także, że wartość EBITDA to 93,4 mln euro, rok wcześniej wyniosła ona 95,1 mln euro. Zysk netto w minionym roku to kwota 44,1 mln euro w porównaniu do 46,2 mln euro.

Soudal rozwijał swoją działalność pod kątem geograficznym. Firma założyła swój start-up w Kanadzie, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przejęła przedsiębiorstwo Al Muqarram. Rozbudowywane są także oddziały Soudala na świecie – prace budowlane trwają w 12 fabrykach z 23 należących do firmy. Soudal przyznaje, że kilka zakładów planuje także powiększać swoje moce produkcyjne i inwestować w nowe powierzchnie, są to oddziały Soudala w Chinach, USA, Niemczech, Litwie oraz w Polsce.

Od lewej: Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający i Vic Swerts, prezes i założyciel Soudala.

Firma podkreśla, że znaczącą część swoich zysków przeznacza na inwestycje. W 2020 r. firma kupiła nowe maszyny do fabryki w Turnhout w Belgii, w Nogińsku w Rosji, w fabryce Aerotrim w Belgii oraz TKK w Słowenii. W Polsce pracują trzy fabryki Soudala, dwie w Pionkach i jedna w Białymstoku. Producent chemii zatrudniał 3 654 pracowników na koniec 2020 r. we wszystkich swoich placówkach, rok wcześniej pracowało w nich 3 242 osób.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1