Znakomity kwartał w Saint-Gobain

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-08

Saint-Gobain podsumował pierwszy kwartał pod względem handlowym. Francuski koncern odnotował rekordowy wzrost na poziomie 14,3 proc. względem roku 2020.

Saint-Gobain podliczył, że przychody ze sprzedaży w I kwartale tego roku wyniosły 10,37 mld euro w porównaniu do 9,36 mld w roku ubiegłym. Jest to wzrost o 14,3 proc., jednak spółka przyznaje, że dane w tym roku są tak dobre ze względu na niską bazę porównawczą w 2020 r. To w tym okresie pojawiły się obostrzenia związane z Covid-19. Spółka przyznaje, że na początku tego roku widać dużą dynamikę wzrostu we wszystkich segmentach, do których firma dostarcza swoje produkty. Szczególnie duży wzrost widoczny był na rynku remontowym w Europie i budowlanym w obu Amerykach i Azji Pacyficznej.

W Północnej Europie, a więc w krajach nordyckich, Niemczech i Wschodniej Europy wzrost był na poziomie 5,1 proc.. Natomiast jeśli chodzi o porównanie do roku 2019, to wzrost był na poziomie 4,8 proc. Ten region Europy nie był mocno dotknięty restrykcjami w 2020 r. związanymi z pandemią, dlatego baza, do której porównywane są obecne wyniki jest stosunkowo wysoka.

 

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1