Rekordowe zyski Veluxa i Dovisty

Red.: MR |Data publikacji: 2021-03-31

VKR Holding podsumował 2020 r. Duński koncern przyznaje, że mimo, iż rok był wyjątkowy, to udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki handlowe.

VKR Holding, który składa się z Grupy Velux i Grupy Dovista poinformował o swoich wynikach za rok 2020. Sprzedaż netto wyniosła w całej grupie 22,61 mld koron duńskich (ok. 14,14 mld zł) w porównaniu do 21,56 mld koron (ok. 13,48 mld zł) rok wcześniej. Firma przyznaje, że pierwsza połowa roku zakończyła się spadkiem wartości sprzedaży na większości rynków z powodu restrykcji związanych z Covid-19. Dlatego ogólnie przychody w koncernie spadły o 0,7 proc. Jednak w drugiej połowie roku nastąpiło odbicie i przychody wzrosły o 10,2 proc. Zysk netto wyniósł 3,7 mld koron (ok. 2,31 mld zł) i był wyższy o 4,9 proc. w stosunku do 2019 r. Wówczas kwota zysku osiągnęła wartość 3 mld koron (ok. 1,8 mld zł).

Siedziba VKR Holding,Hørsholm, Dania

W minionym roku nastąpiły zmiany w Grupie, bo zdecydowała się ona pozbyć segmentu związanego z energią solarną. Obecnie VKR składa się z Grupy Velux i Grupy Dovista. W styczniu tego roku do Grupy Dovista dołączyły nowe firmy. Od Arbonii został przejęty segment związany z produkcją okien, a w ten sposób do VKR dołączyły cztery nowe marki: polski Dobroplast, a także Ego Kiefer, Slovaktual i Wertbau. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Z kolei Altaterra w Grupie Velux także w styczniu przejęła Dakoplast – to firma zajmująca się sprzedażą okien dachowych i akcesoriów online.

VKR będzie kontynuować przejmowanie przedsiębiorstw. Mads Kann-Rasmussen, prezes VKR tłumaczy to następująco:

Naszą strategią jest poszukiwanie potencjalnych możliwości przejęć, by wzmocnić nasze istniejące obszary biznesowe lub dla ustanowienia nowych, niezależnych obszarów biznesowych w ramach Grupy.

Velux zalicza miniony rok do bardzo udanych, wyniki były lepsze od oczekiwanych, biorąc pod uwagę sytuację pandemii na świecie. Sprzedaż okien dachowych i akcesoriów była bardzo dobra w segmencie budynków mieszkalnych zwłaszcza w drugiej połowie roku. Z kolei Dovista nie zrealizowała w pełni planu przychodów. Jednak udało się osiągnąć oczekiwane zyski.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1