Rehau otworzył linię do recyklingu

Red.: |Data publikacji:

Rehau otworzył właśnie linię do sortowania starych okien z PCW. Inwestycja powstała we współpracy ze spółką zależną Dekura.

W zakładzie Rehau w Erlangen w Niemczech na początku lutego została otwarta nowa linia do recyklingu. Są na niej oddzielane i sortowane stare okna z PCW, a także odpady produkcyjne z plastiku. Inwestycja została zrealizowana wraz z Dekurą, spółką zależną Rehau. Zaletą nowej instalacji jest bardzo dokładne rozdzielenie różnych materiałów od rozdrobnionego PCW. Rehau współpracował z Dekurą w zakresie inwestycji w recykling także w zakładzie w Runcom w Anglii i w polskiej fabryce w Śremie.

Firma podliczyła, że przy produkcji jednej tony recyklatu oszczędność w emisji CO2 wynosi już ponad 50 proc. w porównaniu z materiałem pierwotnym. Rehau Windows Solution planuje konsekwentnie zwiększać stopień recyklingu materiałów stosowanych do produkcji okien.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1