Fakro zwiększa wydajność kontroli stolarki

Red.: |Data publikacji:

Sparklike z Finlandii dostarczył Fakro laser do badania szyb zespolonych. Jest to urządzenie, które znacznie poprawi kontrolę jakości stolarki.

Fiński Sparklike oferuje narzędzia do pomiaru zawartości i składu gazu w szybach zespolonych. Sparklike twierdzi, że jako jedyna na świecie firma oferuje narzędzie, które dokonuje pomiaru w zespoleniu szybowym w sposób nieinwazyjny. Urządzenie do pomiaru – Laser Portlable 2.0 zakupiła firma Fakro. Producent okien poinformował, że w przedsiębiorstwie wzrosła potrzeba zwiększenia kontroli szyb zespolonych, szczególnie trzyszybowych. Fakro potrzebowało urządzenia, dzięki któremu szybko i bez ingerencji w produkt sprawdzi jakość gazu w zespoleniu. Dotychczas producent stosował metody pomiarów, które były czasochłonne i inwazyjne. Fakro podkreśla, ze dzięki laserowi poprawi się wydajność kontroli.

Sparklike współpracuje z producentami szyb zespolonych, a także ramek dystansowych. W Polsce fińska firma jest reprezentowana przez Polver, dostawca narzędzi dla szklarzy. W marcu bieżącego roku Polver otworzył sklep internetowy dla swoich klientów. W ofercie sklepu znajdują się m.in. narzędzia miernicze marki Sparklike.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1