Przemysław Pokorski nowym szefem Veluxa w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Po odejściu z Velux Polska Jacka Siwińskiego, na stanowisku szefa polskiego tej firmy oddziału był wakat. Obecnie miejsce to zajął doświadczony menedżer, Przemysław Pokorski.

Przemysław Pokorski, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w firmach globalnych, zatrudniony został od 1 sierpnia 2023 roku przez Velux Polska na stanowisku dyrektora odpowiadającego za rynek polski i krajów nadbałtyckich. Przejął tym samym zadania Jacka Siwińskiego, dotychczasowego prezesa zarządu Velux Polska. Pan Pokorski pracował przez ostatnie 4 lata jako dyrektor sprzedaży i prezes zarządu dla firmy Nesperta, która jest krajowym liderem rynku lakierów hybrydowych. Wcześniej kierował działami sprzedaży takich marek jak GSK, Tchibo, Danone, a zaczynał w Procter&Gamble. Przemysław Pokorski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Przyjmując stanowisko w Velux Polska, powiedział:

Do tej pory miałem przyjemność pracować dla szeroko rozpoznawalnych i dobrych marek. Cieszę się, że będę miał szansę pracować dla następnej wartościowej marki i tym samym otwieram kolejny rozdział w moim biznesowym życiu – dołączając do rodziny VELUX!

Witamy w stolarkowej rodzinie.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1