Przegląd nowości okiennych w ofercie producentów

Red.: MR |Data publikacji: 2019-06-02

Producenci okien przygotowali kilka interesujących nowości na ten sezon. Są to propozycje w grupie okien pionowych, jak i dachowych, wyróżniające się przede wszystkim tym, że zastosowano w nich nowy, zaawansowany technologicznie komponent. Wybraliśmy trzy najciekawsze produkty z oferty firm produkcyjnych.

Nowe okno firmy Hensfort wykonane na bazie profili systemu Elegante.

Firma Hensfort wprowadziła do sprzedaży okna w systemie Elegante firmy Deceuninck. System umożliwia wykonanie okien wielkogabarytowych. Wartość współczynnika przenikania ciepła Uf wynosi 0,93W/m2K. Głębokość zabudowy ramy wynosi 76mm, głębokości zabudowy skrzydeł wynosi 80mm (w wersji niezlicowanej) i 92mm (w wersji zlicowanej).

Okno Peteckiego zostało wyposażone w nowe okucie rozwierno-uchylne Roto NX.

Z kolei Petecki zaczął stosować w swoich produktach okucie rozwierno-uchylne Roto NX. Trzy specjalne zaczepy zapewniają w pozycji uchylnej ochronę antywyważeniową w klasie RC 2. Jedną z funkcji okucia jest mikrowentylacja. Roto NX umożliwia wykonywanie dużych konstrukcji okiennych.

Okpol wprowadził nowość – okno do dachów płaskich.

Natomiast Okpol oferuje zupełną nowość: okno PGM A1 przeznaczone do dachów płaskich. Stolarka została wykonana przy użyciu profili z PCW z komorami wypełnionymi pianką poliuretanową. Dzięki temu udało uzyskać się dobre wskaźniki przewodzenia ciepła i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Współczynnik Urc wynosi 1,3 W/m2K. W oknie zastosowano pakiet dwuszybowy z argonem, wyposażony w standardzie w ciepłą ramkę międzyszybową, współczynnik przenikania szyby jest na poziomie Ug = 1,0 W/m2K. Połączono tu hartowaną szybę zewnętrzną o grubości 6 mm oraz wewnętrzną laminowaną w klasie P2A. Taki pakiet szybowy zapewnia wytrzymałość w przypadku intensywnych opadów deszczu oraz utrudnia ewentualne włamanie.

Zobacz również

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Wśród nowości w branży osłon wewnętrznych wyróżnia się obudowa kryjąca górne mechanizmy oraz system pozwalający na ustawienie zbieżności pasów roletki dzień-noc. Powoli, ale systematycznie postępuje automatyzacja.

Nowości drzwiowe w maju

Nowości drzwiowe w maju

Awilux, Eko-Okna i Porta wprowadziły nowości w segmencie drzwi. Dwie pierwsze firmy oferują wypełnienia do drzwi zewnętrznych, a Porta drzwi wewnętrzne.

Roleta jak żaluzja?

Roleta jak żaluzja?

Standardowe rolety nie mają możliwości regulacji kąta wpadania promieni słonecznych. Konstruktorzy próbują wyposażyć je w zalety żaluzji. 

1