Profine zadowolony z tegorocznych wyników

Red.: |Data publikacji:

Profine zalicza minione półrocze do udanych. Firma świętowała w tym okresie także 125-rocznicę marki Kömmerling.

Pierwsze półrocze to okres cechujący się małą stabilnością w branży stolarki otworowej. Według Jacka Dygi, dyrektora handlowego Profine w naszym kraju, na początku roku firma odnotowała kontynuację z poprzedniego sezonu ogromnego popytu na swoje produkty. Wartość przychodów ze sprzedaży była wyższa o ok. 20 proc. w stosunku do roku 2021. Jednocześnie na rynku surowców pojawiła się pewna stabilizacja.

Jacek Dyga jednak przyznaje:

Stabilizacja ta została jednak przerwana tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie, które wznowiły zawirowania na rynku surowców.

Profine ocenia, że sprzedaż pod koniec półrocza utrzymywała się nadal na wysokim poziomie, jednak na rynkach europejskich zaczął być odczuwalny spadek zamówień. Według firmy, klienci będą teraz rozważniej podchodzić do zakupów i zwracać większą uwagę na jakość okien i ich właściwości energooszczędne.

Pod koniec pierwszego półrocza firma obchodziła także dużą uroczystość. Marka Kömmerling, pod którą oferowane są systemy okienno-drzwiowe, istnieje już 125 lat na rynku. Firma opracowała także nową identyfikację wizualną oraz hasło reklamowe. Obecny slogan brzmi „Today for tomorrow”.

 

Nowy logotyp

 

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1