Profine kupił brytyjskiego systemodawcę

Red.: |Data publikacji:

Profine Group nabył w maju znaczące aktywa od Aperture Group, wcześniej Synseal, producenta systemów okienno-drzwiowych w Wielkiej Brytanii.

Profine kupił od Apertura Group dział ekstruzji i produkcji wyrobów gotowych. Kwota transakcji nie została ujawniona. Dzięki tej transakcji Profine chce zwiększyć udział swojej marki Kömmerling w rynku brytyjskim. Przez ostatnie 18 miesięcy firma szukała możliwości produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. Jest to teraz możliwe – powstał podmiot Profine UK Extrusion Ltd, mogący się poszczycić m.in. 20 liniami do ekstruzji czy kilkoma systemami foliowania.

Aperture Group, wcześniej Synseal.

Profine Group jest dostawcą komponentów do stolarki do ponad 100 krajów i zatrudnia 3,5 tys. pracowników. Dr. Peter Mrosik, prezes i właściciel firmy Group przyznał, że dzięki tej akwizycji grupa umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku. Podkreślił również, że celem Profine jest zostać wiodącą firmą w branży na każdym z rynków, na których działa.

Profine kupiło udziały firmy, która jeszcze ponad rok temu działała jako Synseal. W zeszłym roku, w marcu, przedsiębiorstwo przejęło Aperture Trading Ltd. Synseal to producent systemów okiennych, a także drzwi. Media, głównie brytyjskie, w zeszłym roku informowały, że dzięki transakcji uda się utrzymać ponad 1000 stanowisk pracy. W maju w tym roku dział stolarki trafił do Profine. Jednak nie na długo. Zaledwie kilka dni temu, pod koniec maja na brytyjskiej stronie grupy przeczytamy, że część firmy związana w produkcją okien została właśnie sprzedana. Menadżerowie i dyrektorzy z Solar Windows utworzyli dwie nowe spółki: Solar Calibre i Solar Norvik i tam trafiły aktywa od Profine. A systemodawca w Wielkiej Brytanii może się skupić obecnie tylko na ekstruzji profili.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1