Profilnet inwestuje w narzędzia cyfrowe

Red.: MR |Data publikacji: 2020-11-23

Profilnet z Tarnowskich Gór przechodzi dużą zmianę. Firma wchodzi w świat cyfrowy i zakupiła właśnie oprogramowanie Impuls EVO firmy BPSC.

Producent stolarki otworowej i rolet zdecydował się na inwestycję w rozwiązania cyfrowe. Firma kupiła właśnie oprogramowanie Impuls Evo, które jest systemem wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP. Tej jesieni program jest wdrażany w fabryce. Dostawcą rozwiązania jest katowicka firma Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych (w skrócie BPSC), która wśród swoich klientów ma takie firmy jak Press Glass i Wiśniowski.

Realizacja Profilnetu w Żylinie na Słowacji.

Profilnet zdecydował się na inwestycję ze względu na to, że firma potrzebowała narzędzia, dzięki któremu uda się połączyć część biznesową z działem produkcji. Szczególnie jednak producentowi zależało na zautomatyzowaniu i skróceniu różnych procesów w firmie. Za tym miała iść poprawa wydajności i redukcja kosztów działania.

Jedna z realizacji Profilnetu.

Przedstawiciele BPSC przyznają, że po zakończeniu wdrożenia systemu poprawi się przepływ danych, przede wszystkim o każdym zleceniu, które trafia do Profilnetu. Pojawi się także możliwość raportowania i aktualizowania w taki sposób, by elastycznie reagować na zmiany.

Inwestycja w cyfryzację to nie wszystkie zmiany, jakie zachodzą w Profilnecie. Firma planuje także budowę nowej hali produkcyjnej. Ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. Dzięki nowej hali mają znacząco zwiększyć się moce produkcyjne fabryki.

Zobacz również

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

Dni Budownictwa i Architektury 2021

Dni Budownictwa i Architektury 2021

W dniach 1-4 lutego 2021 r. odbywać się będą Dni Budownictwa i Architektury organizowane przez grupę MTP. Mają one wypełnić lukę po przeniesionych na listopad targach BUDMA.

1