Kolejny producent stawia na automatyzację i zwiększenie mocy produkcyjnych

Red.: |Data publikacji:

Profiline zmodernizuje swój park maszynowy. Dzięki temu fabryce uda się znacząco zwiększyć moce produkcyjne.

Profiline chce się rozwijać i firma zdecydowała się na inwestycję w park maszynowy. Firma zamierza przede wszystkim zainstalować nową linię zgrzewającą do okien z PCW. Będzie to już szósta taka linia w fabryce. Profilinie zautomatyzuje też proces produkcyjny – gotowe produkty będą automatycznie i płynnie przenoszone bez udziału człowieka.

Ruben Skrzypiec, prezes zarządu Profiline, foto: Facebook

Maszyny i urządzenia do fabryki dostarczy firma Stürtz. Producent stolarki współpracuje z tym dostawcą od dawna, teraz będzie to kolejne zamówienie na maszyny od Stürtza. Profiline uważa, że dla producenta jest to wygodne, gdy pracuje się z maszynami od jednego dostawcy ponieważ urządzenia są ze sobą kompatybilne. Producent planuje także, że w ramach inwestycji rozbuduje i zwiększy powierzchnię obecnego magazynu.

Wartość inwestycji w Profiline szacowana jest na 6 mln zł. Producent ocenia, że maszyny i urządzenia powinny zostać zainstalowane i rozpocząć pracę w fabryce pod koniec tego roku. Po uruchomieniu nowej linii i zmodernizowaniu procesu produkcyjnego Profiline spodziewa się zwiększenia mocy o 20 proc. Producent na ten projekt otrzymał w połowie maja decyzję o wsparciu od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, inwestycja jest realizowana w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1