Profil

Plastixal

Plastixal

Producent

Adres: Stare Bożejewo 44,
18-430 Wizna
Telefon: 86 215 24 20

E-mail: bu@plastixal.pl

WWW: http://www.plastixal.pl

Historia firmy rozpoczęła się w 2006 roku, z chwilą otwarcia produkcji na małej wynajętej hali w Piątnicy. Dzięki produkcji okien i drzwi o najwyższych standardach oraz profesjonalnej obsłudze Klientów, firma rok do roku notowała wzrost zamówień oraz zwiększała produkcję, inwestując w rozbudowę parku maszynowego o nowoczesne maszyny do produkcji,
jednocześnie stale podnosząc kwalifikacje pracowników.
 
W 2009 roku rozpoczęliśmy produkcję stolarki aluminiowej w oparciu o współpracę z wiodącymi na rynku dostawcami
systemów aluminiowych. Zapotrzebowanie na nasze produkty stale rosło, dlatego w latach 2010-2011 przenieśliśmy produkcję w nową lokalizację, do Starego Bożejewa w gminie Wizna.
Ostatnie lata przyniosły kolejne inwestycje. Powstały m.in.: nowa hala produkcyjna o powierzchni 3000m2, nowa hala magazynowa oraz biurowiec. Był to także czas, w którym zmodernizowaliśmy nasze linie produkcyjne, dzięki czemu są one obecnie jednymi z najnowocześniejszych w Polsce oraz Europie.
 
  • Obecnie zatrudniamy ponad 120 świetnie wykwalifikowanych pracowników.
  • Produkujemy stolarkę PVC oraz aluminiową w dwóch zakładach, wykorzystując powierzchnię blisko 6000m2. W najbliższym czasie rozpoczynamy rozbudowę zakładu o kolejne ponad 5000m2
  • Nasze produkty regularnie eksportujemy do kilkunastu krajów na terenie UE (w tym na tak wymagające rynki jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Belgia), ale też poza teren UE do takich krajów jak Maroko, USA, Nowa Zelandia czy Australia.
  • Dzięki własnej nowoczesnej flocie transportowej możemy sprawnie, szybko i bezpiecznie dowozić nasze produkty w każde miejsce w Polsce oraz Europie.
  • W ostatnim roku na bazie naszych wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy nową markę ekskluzywnych drzwi aluminiowych NEWAY, która będzie rozwijana równolegle do marki PLASTIXAL.
  • Rozpoczęliśmy transformację firmy według modelu Lean Manufacturing. W ostatnich latach firma rozwija się bardzo dynamicznie, a sprzedaż notuje kolejne rekordy. Takie rezultaty są co najmniej zadowalające, ale zależy nam na tym, żeby podwyższać poprzeczkę w zakresie jakości produktu, współpracy z partnerami handlowymi, obsługi klientów detalicznych, ale ważna jest dla nas też satysfakcja naszych pracowników, ponieważ to ona jest punktem wyjściowym do coraz lepszego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Artykuły o firmie

Equaliti – nowy system aluminiowy

Equaliti – nowy system aluminiowy

Equaliti to wyważony design, harmonia linii, symetryczne kształty i najwyższa trwałość aluminium.

Kolory drewna w oknach Plastixal

Kolory drewna w oknach Plastixal

Ruszyła promocja na kolory drewnopodobne oklein Realwood i kolor Turner Oak Malt, który od niedawna również wszedł do palety Realwood.

Plastixal wydłuża okres obowiązywania gwarancji

Plastixal wydłuża okres obowiązywania gwarancji

Z przyjemnością informujemy, że od czerwca 2021 r. oficjalnie wydłużamy okres obowiązywania standardowej gwarancji na wiodące systemy stolarki Plastixal: KUBUS, FUTURA, LUMAXX, SERENITI+, SERENITI, INFINITI, ETERNITI. Zamiast dotychczasowych 5 lat, wymienione systemy otrzymują od teraz 7 lat gwarancji.

Ludzie

Oferty pracy

03Lip

PLASTIXAL
kierownik produkcji
Województwo: Podlaskie
Branża: Producent

17Maj

Plastixal
technolog produkcji alumininum
Województwo: Podlaskie
Branża: Producent

15Maj

Plastixal
przedstawiciel handlowy na rynek niemieciki
Województwo: Podlaskie
Branża: Producent