Producenci okien inwestują w maszyny

Red.: |Data publikacji:

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie. Defor kupił linię zgrzewająco-czyszczącą od Wegomy, zaś Fimtec-Polska dostarczył piłę automatyczną do Śląskiej Fabryki Okien.

Nowa linia produkcyjna w Deforze

Jak dowiedzieliśmy się w firmie Wegoma Polska, obecnie kończy ona instalację najnowszej linii zgrzewająco-czyszczącej z systemem niewidocznego zgrzewu scotch line. Dostarczone zostały też maszyny do cięcia profili oraz listew z symulatorem szyby wraz z bezprzewodowym przesyłem zmierzonych listew do przymiaru, zestaw maszyn do obróbek oraz okuwania ram oraz skrzydeł, a także mobilne urządzenia do transportu, sortowania i montażu szyb. Wyposażenie zostanie zainstalowane w firmie Defor w Śremie, produkującej aluminiowe okna i fasady, a także stolarkę z PCW.

Jak podkreśla Konrad Józefiak, właściciel Wegomy: „Tym samym dostarczyliśmy do firmy niemal cały komplet maszyn do PCW, a linia jest ostatnim elementem tej inwestycji”.

KNS zainwestowało w automatyczną piłę

Z kolei KNS Śląska Fabryka nabyła automatyczną piłę dwugłowicową BLITZ 60 FW od Fimtec-Polska. Urządzenie jest wyposażone w moduł optymalizujący listy cięcia, numeryczne sterowanie pochyłem głowic i specjalny pas wyładunkowy. Ma też bardzo rozbudowane oprogramowanie.

Mateusz Bąk, dyrektor produkcji w KNS, podkreśla: „Proces cięcia w automacie na pile BLITZ 60 FW przyspiesza produkcję dwu- lub nawet trzykrotnie w porównaniu do standardowej piły dwugłowicowej, a duża średnica tarczy umożliwia cięcie nawet największych przekrojów profili, także na kąty ostre do 20 stopni”.

O niedawnych inwestycjach w maszyny innych producentów stolarki pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1