Producenci inwestują w automatyzację

Red.: |Data publikacji:

Producenci stolarki stale modernizują swoje zakłady produkcyjne. Nowe maszyny i urządzenia trafiły ostatnio m.in. do GD Windows, Domixu-P czy Profimmeru.

Producenci okien, drzwi i fasad regularnie wymieniają maszyny na nowe i starają się jak najbardziej zautomatyzować produkcję. Często są to działania wieloetapowe, trwające kilka miesięcy. Firma Macsolutions poinformowała właśnie, że nowe maszyny dostarczyła do GD Windows, producenta stolarki aluminiowej. Firma zakupiła do swojego zakładu piłę dwugłowicową Pertici Industries 600TSE i piłę DIGI SC 4.0 do cięcia listew przyszybowych. To kolejne maszyny dostarczone przez Macsolutions dla GD Windows, pod koniec zeszłego roku w zakładzie zainstalowane zostało centrum obróbcze P104. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Podobnie wieloetapowe było zamówienie dla Glass Space. Na początku tego roku Macsolution dostarczył tej firmie systemy logistyczne do produkcji ślusarki aluminiowej. Natomiast we wrześniu ubiegłego roku do zakładu Glass Space trafiły maszyny do obróbki profili aluminiowych.

Z kolei firma Domix-P uruchomiła właśnie nową linię zgrzewająco-czyszczącą. Składa się ona ze zgrzewarki czterogłowicowej ZGP760 i oczyszczarki naroży 960C. Producent stolarki z PCW i aluminium współpracuje z Prez-Metem od wielu lat i nowa linia jest już kolejną zakupioną od dostawcy maszyn.

Prez-Met dostarczył maszyny Domix-P

W automatyzację inwestuje również firma Profimmer, producent stolarki aluminiowej. W zakładzie firmy w Zgierzu zostało zainstalowane centrum obróbcze Phantomatic M3 i dwugłowicowa piła Precision TS2. Urządzenia marki Emmegi zostały dostarczone przez R&D Tech.

R&D Tech dostarczył maszyny Profimmerowi.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1