Producenci nie zwalniaja tempa i inwestują w maszyny do produkcji stolarki. W grudniu instalacja nowych urządzeń odbyła się w Sonarolu i w ProfiLine.
Sonarol pod koniec roku zainstalował dwie nowe maszyny w swoim zakładzie produkcyjnym w Jedwabnem. Była to zgrzewarka czterogłowicowa ZGP760. W zgrzewarce jest zastosowany system Precision Line, dzięki któremu zgrzew naroży ma estetyczny wygląd. Drugą z maszyn jest centrum obróbcze Apu 500. To automatyczna podcinarka uszczelki. Producentem i dostawcą maszyn był Prez-Met. Pracownicy tej firmy także zainstalowali maszyny w połowie grudnia w siedzibie Sonarolu.

Także ProfiLine, producent stolarki z Dolnego Śląska, inwestuje w modernizację parku maszynowego. Do fabryki okien w grudniu trafił robot firmy Graf Synergy do zgrzewania kształtowego. Wykorzystana jest tu technologia V-Perfect. Dostawcą urządzenia była firma Fimtec, która jednocześnie zapowiada, że robot jest początkiem dostaw maszyn do ProfiLine.
Zobacz również
Świąteczne inicjatywy firm z branży stolarki
W okresie okołoświątecznym firmy z branży stolarki otworowej pokazują, że pomoc może mieć bardzo praktyczny wymiar. Prezentujemy ich świąteczne inicjatywy.
Szlachetna Paczka dla potrzebujących
Niedawno miał miejsce finał charytatywnej akcji Szlachetna Paczka 2025. W tym roku więcej było darczyńców, wyższa niż poprzednio była też wartość pomocy.
Życzymy Wesołych Świąt!
Drodzy Czytelnicy i Partnerzy, Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzymy Wam spokojnych i radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych.


