Press Glass zbudował nowy zakład produkcyjny w USA

Red.: |Data publikacji:

Press Glass zakończył budowę nowej fabryki w Stanach Zjednoczonych. W zakładzie w Ridgeway została w połowie lutego zainstalowana nowoczesna linia do hartowania szkła. Jak podaje firma, fabryka jest już gotowa do pracy.

Press Glass rozpoczął budowę drugiego zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych w 2018 r. Na działce o powierzchni 17,5 hektara zbudowano nowoczesny obiekt, który po otwarciu będzie się specjalizował w produkcji szyb do budownictwa komercyjnego. Wartość inwestycji wynosi szacunkowo ok. 43 mln dolarów. To drugi zakład Press Glassu w USA. Ulokowany jest on blisko pierwszego, który znajduje się w Stoneville, gdzie znajduje się także siedziba amerykańskiego oddziału producenta szyb zespolonych.

Press Glass opisał i sfotografował pierwszą szybę z nowej linii do hartowania szkła.

Pierwszą szybę  z nowej linii do hartowania szkła w Ridgeway wyprodukowano 14 lutego 2020 r. W nowym zakładzie Press Glass będzie wdrożone oprogramowanie Fene Vision ERP od firmy Fene-Tech. Zakład produkcji szkła zespolonego będzie obsługiwał klientów na wschodnim wybrzeżu USA, jednak firma chce stopniowo rozbudowywać zakład i zwiększać grupę klientów. Fabryka w Stanach Zjednoczonych jest już trzynastą w grupie Press Glass. 

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1