Press Glass zbudował fabrykę w Kownie

Red.: |Data publikacji:

Press Glass zakończył właśnie budowę zakładu produkcyjnego w Kownie. Inwestycja trwała rok. Firma planuje uruchomienie produkcji na początku przyszłego roku.

W sierpniu zeszłego roku Press Glass rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Wolnej Strefie Ekonomicznej w Kownie na Litwie. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Dekpol Budownictwo, która już po raz drugi realizuje zlecenie dla tego producenta szyb zespolonych. Dekpol poinformował, że na początku września tego roku zakończyły się odbiory techniczne nowego obiektu na Litwie. O planach inwestycyjnych Press Glassu pisaliśmy TUTAJ.

Fabryka Press Glassu w Kownie

Kubatura nowego budynku ma ponad 260 tys. metrów sześciennych. Najwięcej miejsca zajmuje część produkcyjna, potem magazynowa. W obiekcie zaplanowane są także powierzchnie biurowe. Dekpol podkreśla, że budynek będzie wykorzystywał energię ze źródeł naturalnych i zrealizowany jest w standardzie energetycznym A++. Ponadto zakład będzie zautomatyzowany i ma być najnowocześniejszą fabryką szkła w Europie. Press Glass informował, że w fabryce w Kownie wytwarzane będą szyby na potrzeby rynku mieszkaniowego dla krajów bałtyckich, skandynawskich, a także dla firm na północy naszego kraju. Firma planowała, że produkcja w Kownie rozpocznie się na początku 2023 r.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1