Press Glass zbudował fabrykę w Kownie

Red.: |Data publikacji:

Press Glass zakończył właśnie budowę zakładu produkcyjnego w Kownie. Inwestycja trwała rok. Firma planuje uruchomienie produkcji na początku przyszłego roku.

W sierpniu zeszłego roku Press Glass rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Wolnej Strefie Ekonomicznej w Kownie na Litwie. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Dekpol Budownictwo, która już po raz drugi realizuje zlecenie dla tego producenta szyb zespolonych. Dekpol poinformował, że na początku września tego roku zakończyły się odbiory techniczne nowego obiektu na Litwie. O planach inwestycyjnych Press Glassu pisaliśmy TUTAJ.

Fabryka Press Glassu w Kownie

Kubatura nowego budynku ma ponad 260 tys. metrów sześciennych. Najwięcej miejsca zajmuje część produkcyjna, potem magazynowa. W obiekcie zaplanowane są także powierzchnie biurowe. Dekpol podkreśla, że budynek będzie wykorzystywał energię ze źródeł naturalnych i zrealizowany jest w standardzie energetycznym A++. Ponadto zakład będzie zautomatyzowany i ma być najnowocześniejszą fabryką szkła w Europie. Press Glass informował, że w fabryce w Kownie wytwarzane będą szyby na potrzeby rynku mieszkaniowego dla krajów bałtyckich, skandynawskich, a także dla firm na północy naszego kraju. Firma planowała, że produkcja w Kownie rozpocznie się na początku 2023 r.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1