Press Glass zakłada spółkę na Litwie

Red.: |Data publikacji:

W tym miesiącu założono spółkę Press Glass UAB na Litwie, której kapitał zakładowy wynosi 100 tys. euro. Prezesem spółki jest Tomasz John, dyrektor ds. zakupów Press Glass. Spółka jest zarejestrowana w okręgu kowieńskim, we wsi Biruliškių wchodzącej w skład Wolnej Strefy Ekonomicznej w Kownie. Z dokumentów założycielskich wynika, że jedynym udziałowcem spółki jest polska spółka Press Glass.

Flaga Litwy wśród flag wywieszonych przy siedzibie głównej Press Glass w Konopiskach.

Jak podaje firma, powołanie litewskiej spółki jest kolejnym etapem tworzenia nowego zakładu produkcyjnego firmy w Wolnej Strefie Ekonomicznej w Kownie. Zakład będzie zaspokajał rosnące potrzeby rynków zbytu firmy zlokalizowanych na północy Polski, w krajach bałtyckich czy Skandynawii.

Według informacji podawanych przez Press Glass, nowy zakład będzie zajmował się przetwórstwem szkła dla przemysłu budowlanego (rynku residential) i będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów tego typu w Europie. Start inwestycji planowany jest na przełom II i III kwartału 2021 roku. 

Fabryka Press Glass w Ridgeway, USA.

Także amerykański oddział firmy pochwalił się kamieniem milowym w rozwoju publikując zdjęcie szklanej fasady zakładu produkcyjnego w Ridgeway, którego budowa ruszyła w zeszłym roku (więcej informacji TUTAJ).

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1