Press Glass zakłada spółkę na Litwie

Red.: AK |Data publikacji: 2021-03-22

W tym miesiącu założono spółkę Press Glass UAB na Litwie, której kapitał zakładowy wynosi 100 tys. euro. Prezesem spółki jest Tomasz John, dyrektor ds. zakupów Press Glass. Spółka jest zarejestrowana w okręgu kowieńskim, we wsi Biruliškių wchodzącej w skład Wolnej Strefy Ekonomicznej w Kownie. Z dokumentów założycielskich wynika, że jedynym udziałowcem spółki jest polska spółka Press Glass.

Flaga Litwy wśród flag wywieszonych przy siedzibie głównej Press Glass w Konopiskach.

Jak podaje firma, powołanie litewskiej spółki jest kolejnym etapem tworzenia nowego zakładu produkcyjnego firmy w Wolnej Strefie Ekonomicznej w Kownie. Zakład będzie zaspokajał rosnące potrzeby rynków zbytu firmy zlokalizowanych na północy Polski, w krajach bałtyckich czy Skandynawii.

Według informacji podawanych przez Press Glass, nowy zakład będzie zajmował się przetwórstwem szkła dla przemysłu budowlanego (rynku residential) i będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów tego typu w Europie. Start inwestycji planowany jest na przełom II i III kwartału 2021 roku. 

Fabryka Press Glass w Ridgeway, USA.

Także amerykański oddział firmy pochwalił się kamieniem milowym w rozwoju publikując zdjęcie szklanej fasady zakładu produkcyjnego w Ridgeway, którego budowa ruszyła w zeszłym roku (więcej informacji TUTAJ).

 

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1