Press Glass zakłada spółkę na Litwie

Red.: AK |Data publikacji: 2021-03-22

W tym miesiącu założono spółkę Press Glass UAB na Litwie, której kapitał zakładowy wynosi 100 tys. euro. Prezesem spółki jest Tomasz John, dyrektor ds. zakupów Press Glass. Spółka jest zarejestrowana w okręgu kowieńskim, we wsi Biruliškių wchodzącej w skład Wolnej Strefy Ekonomicznej w Kownie. Z dokumentów założycielskich wynika, że jedynym udziałowcem spółki jest polska spółka Press Glass.

Flaga Litwy wśród flag wywieszonych przy siedzibie głównej Press Glass w Konopiskach.

Jak podaje firma, powołanie litewskiej spółki jest kolejnym etapem tworzenia nowego zakładu produkcyjnego firmy w Wolnej Strefie Ekonomicznej w Kownie. Zakład będzie zaspokajał rosnące potrzeby rynków zbytu firmy zlokalizowanych na północy Polski, w krajach bałtyckich czy Skandynawii.

Według informacji podawanych przez Press Glass, nowy zakład będzie zajmował się przetwórstwem szkła dla przemysłu budowlanego (rynku residential) i będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów tego typu w Europie. Start inwestycji planowany jest na przełom II i III kwartału 2021 roku. 

Fabryka Press Glass w Ridgeway, USA.

Także amerykański oddział firmy pochwalił się kamieniem milowym w rozwoju publikując zdjęcie szklanej fasady zakładu produkcyjnego w Ridgeway, którego budowa ruszyła w zeszłym roku (więcej informacji TUTAJ).

 

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1