Press Glass z kolejną inwestycją w Polsce

Autor: |Data publikacji:

15,13 mln zł – tyle zaoferował Press Glass za działkę o powierzchni 14,4 ha, zlokalizowaną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeszcze w tym roku, po dopełnieniu formalności i podpisaniu aktu notarialnego, firma stanie się jej pełnoprawnym właścicielem.

Działka znajduje się w obszarze gospodarczym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej. Jak podali przedstawiciele tamtejszego magistratu, Press Glass planuje zrealizować tam inwestycję o wartości 300 mln zł. Firma zadeklarowała również utworzenie tam 250 nowych miejsc pracy. Nowy zakład ma ruszyć w 2024 roku. Będą w nim produkowane szyby specjalne.

Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE S.A.:

Inwestycja Press Glass S.A. to kolejna inwestycja na terenie KSSE w tym roku. Dzięki naszym inwestorem możemy pochwalić się 66 decyzjami o wsparciu, ponad 3 mld deklarowanych inwestycji i ponad 2600 nowymi miejscami pracy. Dzięki temu przedsięwzięcia te w dłuższej perspektywie będą wpływały na rozwój naszego regionu.

Press Glass to jeden z największych producentów szyb zespolonych. Posiada 14 zakładów, które zlokalizowane są w Polsce, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i w Stanach Zjednoczonych. Podczas Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021, firma otrzymała oo raz kolejny tytuł lidera w kategorii „Szyb zespolonych”.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.