Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Autor: |Data publikacji:

Press Glass jest w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby. To budynek, który powstał w Konopiskach pod Częstochową, na skraju pól golfowych. Pokazujemy go jako pierwsi!

Producent szyb zespolonych Press Glass to międzynarodowa firma, która dotychczas miała dość skromną siedzibę. Dlatego zarząd zdecydował, by zbudować obiekt, który będzie nowoczesnym biurowcem, ale także stanie się wizytówką przedsiębiorstwa. Projekt budynku wykonało biuro architektoniczne Konior Studio, pisaliśmy o tym TUTAJ. Inwestor chciał, by obiekt wyrażał dynamiczny charakter firmy, a jednocześnie, by zapewniał pracownikom kontakt z naturą. Powstał więc projekt budynku na planie trójkąta, trzypoziomowy, zwrócony w kierunku zielonych pól golfowych.

Wizualizacja siedziby głównej Press Glassu.

Nowa siedziba w Konopiskach to obiekt o powierzchni ponad 5,3 tys. mkw. W budynku znajduje się przestrzeń z przeznaczeniem na biura, ale także na duże spotkania i konferencje. Budowa zaczęła się na początku 2019 r. Press Glass dotychczas miał biuro w Nowej Wsi (także pod Częstochową). Pięć lat temu w tym miejscu został zamknięty zakład produkcyjny. Działał on od 1993 r., jednak coraz trudniej było tę fabrykę dostosować do wymagań rynku. W tym roku zamykany jest tam także stary biurowiec, który był za mały w stosunku do potrzeb i rosnącej liczby pracowników. Fabryka wraz z biurowcem w Nowej Wsi będzie wystawiona na sprzedaż.

Nowa siedziba Press Glass w Konopiskach.

Do biura w Konopiskach przenosi się załoga z Nowej Wsi, ale także planowane jest zatrudnienie kolejnych osób. Obecnie jednak, ze względu na trudną sytuację związaną z COVID-19, większość pracowników wykonuje swoje obowiązki służbowe zdalnie.

Biurowiec Press Glass w Konopiskach.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1