Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Red.: |Data publikacji:

Press Glass jest w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby. To budynek, który powstał w Konopiskach pod Częstochową, na skraju pól golfowych. Pokazujemy go jako pierwsi!

Producent szyb zespolonych Press Glass to międzynarodowa firma, która dotychczas miała dość skromną siedzibę. Dlatego zarząd zdecydował, by zbudować obiekt, który będzie nowoczesnym biurowcem, ale także stanie się wizytówką przedsiębiorstwa. Projekt budynku wykonało biuro architektoniczne Konior Studio, pisaliśmy o tym TUTAJ. Inwestor chciał, by obiekt wyrażał dynamiczny charakter firmy, a jednocześnie, by zapewniał pracownikom kontakt z naturą. Powstał więc projekt budynku na planie trójkąta, trzypoziomowy, zwrócony w kierunku zielonych pól golfowych.

Wizualizacja siedziby głównej Press Glassu.

Nowa siedziba w Konopiskach to obiekt o powierzchni ponad 5,3 tys. mkw. W budynku znajduje się przestrzeń z przeznaczeniem na biura, ale także na duże spotkania i konferencje. Budowa zaczęła się na początku 2019 r. Press Glass dotychczas miał biuro w Nowej Wsi (także pod Częstochową). Pięć lat temu w tym miejscu został zamknięty zakład produkcyjny. Działał on od 1993 r., jednak coraz trudniej było tę fabrykę dostosować do wymagań rynku. W tym roku zamykany jest tam także stary biurowiec, który był za mały w stosunku do potrzeb i rosnącej liczby pracowników. Fabryka wraz z biurowcem w Nowej Wsi będzie wystawiona na sprzedaż.

Nowa siedziba Press Glass w Konopiskach.

Do biura w Konopiskach przenosi się załoga z Nowej Wsi, ale także planowane jest zatrudnienie kolejnych osób. Obecnie jednak, ze względu na trudną sytuację związaną z COVID-19, większość pracowników wykonuje swoje obowiązki służbowe zdalnie.

Biurowiec Press Glass w Konopiskach.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1