Premier Morawiecki z życzeniami dla branży stolarki

Red.: RK |Data publikacji: 2019-08-26

Do Bytowa zawitał w minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki, by zwiedzić fabrykę Drutexu, produkującą okna, drzwi i rolety. Premierowi towarzyszył minister Piotr Mueller oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Rolę gospodarza i przewodnika po jednym z najnowocześniejszych zakładów naszej branży pełnił Leszek Gierszewski, prezes zarządu Drutex S.A.

– Stawiamy na produkty innowacyjne, a tu miałem okazję zobaczyć, jak bardzo są innowacyjne i dopasowane do potrzeb klientów – powiedział premier w krótkim wystąpieniu na terenie zakładu. – Gratuluję bardzo wysokiej jakości, którą udało się tutaj wypracować. Jesteście jednym z najlepszych ambasadorów polskiej jakości i gospodarki – zwracał się do prezesa Drutexu, nie poprzestając jednak tylko na indywidualnych gratulacjach. – Życzę polskiemu biznesowi, polskim przedsiębiorcom z takich branż jak ta, bo mamy w Polsce ponad 2 tysiące przedsiębiorców, produkujących okna, rolety, drzwi i wszelkie produkty o podobnym asortymencie, życzę im, żeby podbijali coraz to nowe rynki na całym świecie. Żeby osiągali to, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Więcej, wyżej, dalej.. Rosną polskie Championy, znakomite polskie firmy, które eksportują na cały świat – zakończył swoje wystąpienie w Bytowie szef polskiego rządu.

Ciepłe słowa o naszej branży i uznanie dla jej osiągnięć i innowacyjności jest kolejnym w ostatnich dniach dowodem znajomości tematu przez członków rządu. Przypomnijmy, że ledwie kilka dni temu Ogólnopolskie Forum Stolarki i towarzyszącą mu Wystawę Innowacyjności branży stolarki swoim Patronatem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Takie słowa i takie wsparcie dobrze wróży właściwym relacjom przedsiębiorców z rządzącymi. Gratulacje dla całej branży, gratulacje dla firmy Drutex.

Zobacz również

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

Werner Schmitz, producent akcesoriów do szprosów i ramek dystansowych, podjął decyzję o zamknięciu oddziału w Polsce. Firma widnieje w KRS jako spółka w trakcie likwidacji, jednak nie wystosowano jeszcze oficjalnego komunikatu na stronie internetowej czy social mediach.

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

1