Premier Morawiecki z życzeniami dla branży stolarki

Autor: |Data publikacji:

Do Bytowa zawitał w minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki, by zwiedzić fabrykę Drutexu, produkującą okna, drzwi i rolety. Premierowi towarzyszył minister Piotr Mueller oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Rolę gospodarza i przewodnika po jednym z najnowocześniejszych zakładów naszej branży pełnił Leszek Gierszewski, prezes zarządu Drutex S.A.

– Stawiamy na produkty innowacyjne, a tu miałem okazję zobaczyć, jak bardzo są innowacyjne i dopasowane do potrzeb klientów – powiedział premier w krótkim wystąpieniu na terenie zakładu. – Gratuluję bardzo wysokiej jakości, którą udało się tutaj wypracować. Jesteście jednym z najlepszych ambasadorów polskiej jakości i gospodarki – zwracał się do prezesa Drutexu, nie poprzestając jednak tylko na indywidualnych gratulacjach. – Życzę polskiemu biznesowi, polskim przedsiębiorcom z takich branż jak ta, bo mamy w Polsce ponad 2 tysiące przedsiębiorców, produkujących okna, rolety, drzwi i wszelkie produkty o podobnym asortymencie, życzę im, żeby podbijali coraz to nowe rynki na całym świecie. Żeby osiągali to, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Więcej, wyżej, dalej.. Rosną polskie Championy, znakomite polskie firmy, które eksportują na cały świat – zakończył swoje wystąpienie w Bytowie szef polskiego rządu.

Ciepłe słowa o naszej branży i uznanie dla jej osiągnięć i innowacyjności jest kolejnym w ostatnich dniach dowodem znajomości tematu przez członków rządu. Przypomnijmy, że ledwie kilka dni temu Ogólnopolskie Forum Stolarki i towarzyszącą mu Wystawę Innowacyjności branży stolarki swoim Patronatem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Takie słowa i takie wsparcie dobrze wróży właściwym relacjom przedsiębiorców z rządzącymi. Gratulacje dla całej branży, gratulacje dla firmy Drutex.

Zobacz również

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że na horyzoncie pojawiła się nowa partia polityczna, której inicjatorem miałby być Arkadiusz Muś, właściciel Press-Glass.

Czytaj lipcowe „Forum Branżowe”

Czytaj lipcowe „Forum Branżowe”

Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (07/2025). Gośćmi wydania są Agnieszka i Sylwester Piechowscy, właściciele firmy Sun Winner.

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

„Vademecum: montaż stolarki” to praktyczny przewodnik po aktualnych standardach i technologiach montażu okien, również wielkogabarytowych.