Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Zawias wzmocniony AXOR 130 kg jako standard okienny

Data publikacji: 2019-11-15

Współczesna stolarka otworowa zetknęła sie z wyzwaniem coraz cięższych i większych skrzydeł. Nie jest tajemnicą, że duże konstrukcje stały się zmorą producentów okien; a restrykcje dotyczące przepuszczalności cieplnej wymagają postawienia na sprawdzone rozwiązania techniczne.

Axor Industry zaleca stosowanie zawiasów wzmocnionych 130 kg we wszystkich konstrukcjach okiennych. Nasz zawias sprawdzony już na rynkach europejskich, daje większe możliwości produkcji szerokich i ciężkich skrzydeł okiennych. Jak wiadomo, ze względu na zastosowanie różnorakich pakietów szybowych, nie zawsze waga skrzydła przekłada się na wysokość konstrukcji. W tym przypadku decydującą rolę odgrywa szerokość skrzydła – a co za tym idzie – stabilność ruchomej części okna.

Dlatego też ważne jest zastosowanie zawiasu wzmocnionego do konstrukcji szerokich ważących poniżej 100 kg. Stosunek szerokości do wysokości i wagi skrzydła nie zawsze jest poprarty diagrami nośności, ale troską producenta o stabilność i niezawodnośc okna. Konstrukcja naszych zawiasów składająca się z zawiasu skrzydła z bolcami o średnicy 6 i długości 16 i 26 mm, wzmocnionego zawiasu dolnego ramy z bolcami o średnicy 6 i długości 22 mm dają świetne i sprawdzone wyniki w wymagających konstrukcjach. Dodatkowo regulacja docisku +/- 0,8 mm umożliwia korektę skrzydła nawet po wielu latach użytkowania okna. Zawias górny ramy jest wyposażony w bolce o średnicy 6 mm i długości 24 mm. Nasz zawias 130 kg uzyskał wszystkie niezbędne certyfikaty IFT Rosenheim.  Cała konstrukcja zawiasowa i wkręty mocujące są przy tym w pełni schowane przy wykorzystaniu szerokiej gamy kolorystycznej osłonek.

1