Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

PETECKI: Nowy model w systemach przesuwnych

Data publikacji: 2023-05-24

Nowy model w systemach przesuwnych EvolutionDrive Plus+ wpisuje się w najnowsze trendy budownictwa. Komfortowy w obsłudze, przyjazny środowisku, a przede wszystkim bezpieczny i wysokiej jakości.

Twoja przestrzeń w nowej odsłonie.

Komfortowa obsługa i panoramiczne widoki.

Drzwi przesuwne PETECKI Inowa Slide+ są tworzone na profilu Salamander 76 z wykorzystaniem okuć Roto Inowa. Zastosowane w nich wielkogabarytowe przeszklenia to aktualny trend nowoczesnego budownictwa. Petecki Inowa Slide +zwiększa komfort użytkowania ze względu na swój ciężar, wąską geometrię oraz wysokość profili. Łączy przestrzeń mieszkalną z otoczeniem zewnętrznym, doświetla ją oraz tworzy nietuzinkowy klimat w domu.

Wielkogabarytowe drzwi przesuwne na tarasy i balkony (więcej na: https://www.petecki.eu/drzwi-przesuwne-hst/ ) to wybór komfortowej obsługi i oszczędność miejsca.

Zalety produktu:

 • Rozwiązanie dla pomieszczeń, w których nie można zastosować tradycyjnych drzwi HST, ze względu na ich zbyt duży ciężar
 • Na tarasy i balkony na piętrach
 • Element funkcyjny i dekoracyjny nowoczesnej architektury
 • Do okien i drzwi, których zaletą jest oszczędność miejsca
 • Idealne do okien kuchennych i dużych okien francuskich, w których skrzydła przesuwane są w bok
 • Łatwiejsze wietrzenie pomieszczeń np. w przypadku zastosowania w kuchni lub łazience
 • Brak ryzyka obrażeń w wyniku zderzenia z otwartym skrzydłem okiennym
 • Oszczędność przestrzeni:
  ‑ Wykorzystują minimalną powierzchnię – są rozwiązaniem przeznaczonym do niewielkich pomieszczeń
  ‑ Dzięki funkcji przesuwnej powiększają powierzchnię mieszkalną
  ‑ Brak konieczności wychylania skrzydła drzwi w celu ich otwarcia
 • Wysokiej jakości system uszczelnień, idealnie nadający się do zabudowy narażonej na silne wiatry np. w wieżowcach
 • Alternatywa dla tradycyjnych systemów przesuwnych, w których liczy się wysoka szczelność i efektywność

Pod względem wydajności energetycznej PETECKI Inowa Slide+ to system przesuwny zapewniający wysoką szczelność oraz posiadający współczynnik przenikania ciepła do Uw=0,71 W(m²K). Ze względu na wąską geometrię i wysokość profili – system evolutionDrive Plus+ nie zajmuje dużo miejsca. W porównaniu z klasycznym systemem HST wyróżnia się mniejszym ciężarem, a w zestawieniu z oknami przesuwnymi lepszą szczelnością.

PETECKI Inowę Slide+ można zastosować do konstrukcji przesuwnych o maksymalnych wymiarach 4000 mm x 2600 mm. Zapewnia lepsze doświetlenie w połączeniu z wysokimi parametrami izolacyjności termicznej pozytywnie oddziałuje na bilans energetyczny. Dzięki zastosowaniu przeszkleń do 48 mm można osiągnąć izolacyjność akustyczną do 44 dB. W kwestii ochrony antywłamaniowej możliwe jest osiągnięcie wartości do RC2.

To produkt, który przekonuje parametrami oraz użytkowością.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.petecki.eu/petecki-inowa-slide-plus/

1