Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Pagen z 44 proc wzrostem sprzedaży w USA

Data publikacji: 2021-02-05

Wśród polskich producentów stolarki otworowej PVC i ślusarki aluminiowej znajdują się firmy, które znacząco poprawiły swoje wyniki sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jedną z nich jest Pagen – małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych.

Barbara Kapusta, Export Sales Manager w Pagen Sp. z o.o.; odpowiedzialna za rynki anglojęzyczne:

Analizując wyniki sprzedaży w połowie ubiegłego roku z satysfakcją przyjmowaliśmy utrzymanie analogicznego jak w 2019 roku poziomu sprzedaży do USA, porównując pierwsze 7 miesięcy 2019 i 2020 roku w okresie pandemii. Dzisiaj okazuje się, że 2020 rok pomimo COVID-19 zamykamy ze wzrostem sprzedaży do Stanów Zjednoczonych na poziomie 44 proc.

 

Oddana do użytkowania inwestycja w Chicago, wyposażona w okna PVC firmy Pagen.

Wśród powodów dynamicznego wzrostu eksportu polskich producentów stolarki otworowej eksperci z Santandera wskazują m.in. trudną sytuację ekonomiczną w wielu krajach, rosnące zadłużenie budżetowe, pogorszenie się sytuacji na rynku pracy, większą niż przed pojawianiem się COVID-19 rozwagę dot. wydatków. Okna i drzwi z Polski mogą natomiast zdaniem ekspertów poszczycić się bardzo wysokim wskaźnikiem ceny do jakości, a przy zmianach kursu Euro zachodni dystrybutorzy mogą zaproponować swym klientom jeszcze atrakcyjniejszą cenę.

Monika Romaniszyn, International Sales Director w Pagen Sp. z o.o.:

Powodów wzrostu nie tylko na rynku USA ale także na rynkach UE należy upatrywać także w programach termomodernizacji wdrażanych w wielu krajach oraz lockdownie, który zwłaszcza na rynkach europejskich mocno rzutował na kondycję zachodnich producentów stolarki otworowej. Fabryki na zachodzie Europy borykały się bowiem z problemami związanymi z dostawami surowców, a także z nieobecnością pracowników. Cieszę się, że nasz zespół sprostał oczekiwaniom rynku w tej trudnej sytuacji.

W opinii analityków Santandera, a także agencji Key Media & Research w 2021 r. można spodziewać się dalszego wzrostu zagranicznej sprzedaży w branży okienno-drzwiowej i to pomimo negatywnego wpływu COVID-19 na gospodarkę. Eksperci szacują, że wzrost branży przekroczy 5 proc. w ujęciu rok do roku.

1